fbpx

I Konkurs Wiedzy o Śląsku Wrocław

WKS Śląsk Wrocław wspólnie z X Liceum Ogólnokształcącym zapraszają uczniów wrocławskich szkół do udziału w premierowym wydarzeniu. Ruszają zgłoszenia do I Konkursu Wiedzy o Śląsku Wrocław!

W konkursie sprawdzimy wiedzę na temat historii, jak i czasów współczesnych piłkarskiego Śląska Wrocław. Do rywalizacji staną trzyosobowe zespoły z każdej szkoły w dwóch kategoriach wiekowych:

– uczniowie klas VI-VIII szkół podstawowych
–  uczniowie szkół ponadpodstawowych

Konkurs obejmuje okres od momentu powstania klubu do chwili obecnej. Uczestnicy muszą wykazać się wiedzą o najważniejszych faktach, datach, osiągnięciach na arenie krajowej i międzynarodowej oraz największych osobowościach klubu (wybitnych zawodnikach i trenerach).

Eliminacje – w formie pisemnej – rozpoczną się 29 stycznia, o godz. 11, w Liceum Ogólnokształcącym nr X im. Stefanii Sempołowskiej przy ul. Pieszej 1 we Wrocławiu. Pięć najlepszych szkół z każdej kategorii wiekowej awansuje do finału, który odbędzie się w marcu na Stadionie Wrocław. Ten etap składać się będzie z ustnych pytań i odpowiedzi.

Zgłoszenia prosimy kierować do 17 stycznia na adres mailowy:
konkurs@slaskwroclaw.pl. W zgłoszeniu należy podać nazwę szkoły oraz kontakt do opiekuna grupy (e-mail i nr telefonu). Każda szkoła zobowiązana jest wyznaczenia trzech uczniów reprezentujących ją w konkursie.

Uwaga! Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Na zwycięzców i uczestników czekają wyjątkowe, atrakcyjne nagrody związane z WKS-em
Literatura:
  • Przemysław Piwowarski, Krzysztof Mielczarek, Radosław Osowski, Agnieszka Smakowska, “Wielka księga piłkarska. 70 lat dumnej historii Śląska Wrocław”, Wrocław 2019
  • “Z piłkarskim Śląskiem przez lata 1947-2012”, Ośrodek Pamięć i Przyszłość, Wrocław 2013
  • Filip Podolski, “Śląsk Wrocław 30 sezonów w Ekstraklasie”, Wrocław 2009
  • Jarosław Tomczyk, Daniel Bednarek, “Śląsk w europejskich pucharach”, Kraków 2001
  • Magazyn “Wokół Śląska”
  • Oficjalna Strona Internetowa Śląska Wrocław
  • Śląskopedia – Internetowe Muzeum Śląska Wrocław