fbpx

I edycja konkursu Kicking Derby za nami. Czy Panthers znaleźli kopacza?

25 zawodników, 3 konkurencje i 4 ekspertów. Pierwsza w historii edycja Kicking Derby, organizowana przez Panthers Wrocław, wspólnie z firmą Tarczyński i Dolnośląskim Związkiem Piłki Nożnej przeszła do historii. Na Stadionie Olimpijskim w duchu sportowej rywalizacji przedstawiciele wrocławskiego klubu poszukiwali talentu, który piłkę nożną chciałby zamienić na tę do futbolu amerykańskiego. Na zwycięzcę, który wyłoniony został 6 grudnia, czeka nagroda finansowa w wysokości 5 000 zł.

Tego w europejskim futbolu jeszcze nie było

Event mający na celu wyłonienie przyszłego kickera zespołu to nowość nie tylko na polskim, ale i europejskim podwórku. Chętnych na zamianę piłki nożnej na tę do futbolu amerykańskiego nie brakowało. Do pierwszej edycji konkursu zgłosiło się 25 osób. Wśród nich zawodnicy nie tylko z Wrocławia, ale i z całego Dolnego Śląska. Weryfikacji zostały poddane trzy stałe elementy gry: kickoff (3 próby kopnięcia tak, aby wycelować do najbliżej wyznaczonej strefy na boisku), punt (kopnięcie do celu)oraz field goal (kopnięcie na bramkę).

Ku naszemu zdumieniu zwycięzca ostatniej kategorii, czyli kopnięcia na bramkę, był bezbłędny w każdym uderzeniu. Skutecznie wykopał piłkę z każdej możliwej odległości, czyli kolejno 27, 30, 35, 40, 45, 50 i 55 jardów, co zdecydowanie nie jest łatwym zadaniem Jakub Samel, Dyrektor Sportowy Panthers Wrocław.

Umiejętności piłkarzy oceniło jury w składzie: Michał Latoś (Prezes Panthers Wrocław), Jakub Samel (Dyrektor Sportowy Panthers Wrocław), Dariusz Ankiewicz (Manager Drużyny i asystent trenera) oraz Andrzej Padewski (Prezes Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej).

Dolny Śląsk z futbolowym potencjałem

– Dla znacznej większości zawodników Kicking Derby były pierwszą okazją do zetknięcia się z piłką do futbolu amerykańskiego. Niemniej jednak bardzo pozytywnie zaskoczył nas poziom sportowy zaprezentowany przez uczestników, co tylko utwierdziło nas w przekonaniu, że środowisko piłkarskie to doskonałe miejsce do poszukiwań lokalnych talentów z ogromnym potencjałem – Michał Latoś, Prezes Zarządu Panthers Wrocław. 

Dziesięciu najlepszych zawodników otrzymało nagrody od firmy Tarczyński i od Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej. Poznaliśmy także zwycięzcę pierwszej edycji wydarzenia – Jakuba Ałdasia. Jury wyróżniło również miejsce drugie i trzecie, które zajęli kolejno Jakub Ciurkot oraz Sławomir Pełdiak. Trójka zawodników zostanie zaproszona przez władze klubu na Stadion Olimpijski w celu omówienia wspólnych perspektyw na rozwój w strukturach klubu.