Hubert Hurkacz w finale turnieju ATP!

Za nami niezwykle zacięty, ale jakże emocjonujący półfinał w wykonaniu Huberta Hurkacza! Wrocławianin w turnieju ATP w Delray Beach pokonał dwóch setach Amerykanina Christiana Harrisona 7:6, 6:4 i awansował do wielkiego finału.

Choć Hurkacz w starciu z Harrisonem był stawiany w roli faworyta, to jednak przeciwnik postawił mu trudne warunki, wymuszając czasami na Hubercie błędy. Obaj zawodnicy przykładali się do swoich podań, nie dając rywalowi większych szans na przełamanie. W pierwszym secie Hurkacz po tie-breaku pokonał Harrisona 7:6, wykorzystując swoją umiejętność gry przy siatce, z kolei w drugiej partii – po krótkiej przerwie spowodowanej opadami deszczu – początkowo znacznie lepiej zaczął spisywać się Amerykanin, który zmuszał Huberta do biegania, jednak wraz z upływem seta, to Polak zaczął przejmować inicjatywę, pokonując Harrisona 6:4.

W finale turnieju ATP w Delray Beach, który zaplanowano na środę na godzinę 21.00, Hurkacz zmierzy się z Sebastianem Kordą (119. ATP).

Mamy nadzieję, że Hurkacz pokona swojego przeciwnika i z przytupem rozpocznie 2021 rok!