fbpx

Hrabiny Wrocław wystąpią w barwach Panthers Wrocław! Mamy fuzję!

Takiego połączenia w Polsce jeszcze nie było! Hrabiny Wrocław – jeden z najbardziej utytułowanych klubów softballu w Polsce od najbliższego sezonu zagrają w barwach Panthers Wrocław. W ten sposób stolica Dolnego Śląska może pochwalić się pierwszym w regionie klubem sportów amerykańskich.

One przed meczem biorą do ręki pałki i zakładają rękawice i czapki. Oni przed meczem zakładają ochraniacze i kaski. Ich wspólnym celem jest zdobywanie punktów i walka o najwyższe cele w Polsce i w Europie. Teraz Hrabiny Wrocław i Panthers Wrocław o puchary walczyć będą w jednych czarno-niebieskich barwach.

– To połączenie po prostu musiało nadejść. Dwa piękne amerykańskie sporty, które pokazują z jednej strony zupełnie inne dyscypliny, ale z drugiej, gdy im się przyjrzymy widzimy, jak wiele je łączy. Hrabiny Wrocław to na polskiej arenie odpowiednik Panthers, który może pochwalić się wieloma sukcesami. Wiem, że teraz wspólnie możemy rozwijać się jeszcze bardziej – mówi Michał Latoś, prezes zarządu Panthers Wrocław.

Panthers Wrocław to Mistrzowie Polski w futbolu amerykańskim w latach 2016, 2017 i 2019 oraz Mistrzowie Ligi Mistrzów z roku 2016. Hrabiny Wrocław swoje puchary zdobyły dokładnie w tych samych latach, kiedy Panthers Wrocław sięgali po swoje tytuły. Co ciekawe oba kluby powstały w 2013, a w lidze zadebiutowały w sezonie 2014. Jak można łatwo policzyć, po połączeniu obu dyscyplin powstaje klub, który na przestrzeni 10 lat może pochwalić się blisko 10 tytułami na ogólnopolskiej arenie. Oba kluby łączy też wspólny obiekt, ponieważ futbol amerykański i softball we Wrocławiu uprawiany jest na Stadionie Olimpijskim.

– Wiemy, że dla naszych kibiców to może być olbrzymie zaskoczenie. Nam również jest jeszcze ciężko uwierzyć w to, że niedługo ubierzemy stroje z logo Panthers Wrocław. Nasze cele jednak nie zmieniają się, a dzięki możliwością Panthers zyskamy dużo większy potencjał i możliwości promocji softballu w Polsce. Naszym entuzjazmem od zawsze zarażamy kolejne osoby, wspieramy też rozwój młodych talentów i jesteśmy dumne, że już niedługo zobaczymy na boisku oraz w kadrze Polski zawodniczki i zawodników z Wrocławia, którzy trenują w jednym klubie. To też wielkie przełamanie panujących stereotypów. Obok futbolistów stają softballistki i gwarantuję, że nie raz pokażemy chłopakom, że słowa łapiesz lub biegasz jak dziewczyna nabiorą zupełnie nowego znaczenia – mówi Joanna Smekal z Hrabin Wrocław.

Hrabiny Wrocław zmienią swoje barwy, ale nadal zarządzane będą przez ten sam zespół wsparty doświadczeniem i możliwościami kadry Panthers Wrocław. Na strojach obu sekcji zobaczymy logotypy sponsorów. Na pewno znajdą się tam firmy Tarczyński S.A. i Mitutoyo Polska, ale władze klubu wierzą, że do dopiero początek.

– Przez wszystkie lata spotykaliśmy się z opiniami, że w naszym klubie brakuje kobiet. Nie chcieliśmy nigdy jednak żeńskiej sekcji futbolu amerykańskiego. Softball jest dyscypliną kobiecą, ale równie dynamiczną i efektowną, co futbol amerykański, dlatego śmiało możemy powiedzieć, że na pokładzie witamy bardzo twarde kobiety. Wierzymy, że ten ruch nie tylko rozwinie obie dyscypliny organizacyjnie i marketingowo, ale pozwoli przyciągnąć też kolejnych sponsorów, którzy stworzą jeszcze większe możliwości – mówi Jakub Głogowski, dyrektor Marketingu i PR Panthers Wrocław.

A możliwości są duże. Dzisiaj już wiemy, że powiększony o nową sekcję klub Panthers Wrocław planuje inwestycje związane z infrastrukturą obiektów treningowych i meczowych, w tym renowację Stan Musiał Field, czyli obiektu, na którym przez lata swoje mecze rozgrywały Hrabiny. Obecnie obie dyscypliny czekają na informację, kiedy będą mogły wznowić rozgrywki ligowe, które zostały odwołane z powodu epidemii COVID-19. Aktualnie bardzo realnym terminem powrotu na boiska softballowe jest połowa lipca, a liga futbolu ma ruszyć w drugiej połowie sierpnia.