fbpx

Harmonogram przygotowań do sezonu KFC Gwardii Wrocław

Na miesiąc przed jego startem, znamy harmonogram okresu przygotowawczego siatkarzy KFC Gwardia. Tygodniowy obóz w Borowicach, cztery turnieje, do tego dwumecz z jedynym dolnośląskim przedstawicielem w PlusLidze – Cuprum Lubin. Od startu sierpnia sztab i siatkarze KFC Gwardia na pewno będą mieli pełne ręce roboty.

Okres przygotowawczy drużyna trenera Krzysztofa Janczaka rozpocznie od badań wydolnościowych, dających obraz, jak przepracowany został lipcowy okres. Mowa o rozpiskach, które sztab szkoleniowy przygotował dla siatkarzy na dwutygodniowy czas tuż przed startem sierpniowej pracy. W stolicy Dolnego Śląska siatkarze KFC Gwardia zmierzą się jeszcze między sobą w turnieju plażowym, po czym ruszą na obóz. I tak, w kolejności…

Harmonogram przygotowań KFC Gwardia

06-15.08 – obóz w Borowicach

25-26.08 – dwumecz z Cuprum Lubin (prawdopodobnie oba wyjazdowe)

29-30.08 – turniej we Wrześni, rywale: STS Olimpia Sulęcin, UKS Mickiewicz Kluczbork, Krispol Września

31.08-01.09 – turniej w Miliczu, rywale: gospodarze (II liga) + zespoły pierwszoligowe

05-06.09 – turniej w Sulęcinie, rywale: Krispol Września, STS Olimpia Sulęcin, zespół z Niemiec

10-11.09 – turniej w Libercu (Czechy), rywalami pięć zespołów zagranicznych (poza czeskimi, z Austrii i Niemiec), także gospodarze, VK Dukla Liberec.

18-19.09 – mecz sparingowy w Hali Orbita (rywal pierwszoligowy) 

Gwardziści rozegrają w graniach trzynastu gier sparingowych podczas okres przygotowawczego. Warto przypomnieć, że rozgrywki TAURON 1. Ligi Mężczyzn startują 23 września. W przypadku siatkarzy KFC Gwardia będzie to rywalizacja we Wrocławiu z AZS AGH Kraków.

– Fundamentem naszej pracy będzie obóz w Borowicach. Po pierwsze przygotowanie fizyczne naszych siatkarzy, po drugie, kwestia mentalna i działania w grupie. A do tego dołożyłbym poznanie systemu pracy sztabu szkoleniowego. Jak chcemy trenować, na co kładziemy nacisk, jaką filozofię siatkówki wyznajemy. Liczba sparingów jest pokaźna, ale to dobrze, bo dzięki nim będziemy mogli zobaczyć pewne zachowania siatkarzy na boisku. Zwłaszcza tych nowych, bo to głównie z nimi będziemy się siebie uczyć. Ciekawym elementem będzie też zagraniczny turniej. Taki wyjazd na pewno rozwinie nasze horyzonty, doda dodatkową motywację do pracy, sprawdzimy się na nieznanym terenie – analizuje harmonogram przygotowań asystent oraz statystyk KFC Gwardia, Stanisław Szewczyk.