fbpx

Gwardziści ruszają na podbój Spały

W ramach 18. kolejki Tauron 1. Ligi Gwardzistów czeka wyjazd do Spały, gdzie zmierzą się z uczniami miejscowej Szkoły Mistrzostwa Sportowego. W pierwszej rundzie, we wrocławskiej hali Orbita, zawodnicy Dawida Murka pokonali podopiecznych Sebastiana Pawlika w trzech setach. 

W ostatniej kolejce Gwardziści przełamali złą passę i odnieśli zwycięstwo nad zespołem Olimpii Sulęcin. Komplet punktów pozwolił im zbliżyć się do czołówki tabeli, “uciekając” też niżej notowanym zespołom. W niedzielę znakomitą serię punktowych zagrywek zanotował Jan Fornal, a niezwykle skuteczny na środku siatki był Bartłomiej Zawalski. 

Teraz wrocławian czeka kolejne trudne spotkanie – podróż do Spały i starcie z miejscowym SMS-em.

– Trzeba pamiętać, że takie drużyny są nieprzewidywalne. Zajmują ostatnie miejsce, więc teoretycznie nie mają nic do stracenia. Na pewno będą urywać punkty, a ja mam nadzieję, że my nie będziemy tym zespołem, który w Spale te punkty straci. Wierzę w naszą drużynę, w to jak trenujemy i gramy – mówi Mariusz Schamlewski, który w pierwszej rundzie został najlepszym zawodnikiem meczu z SMS-em.

SMS PZPS Spała to 16. drużyna w tabeli, która na swoim koncie ma tylko 10 wygranych setów. Młodzi zawodnicy spalskiej kuźni talentów pokazują jednak fragmentami bardzo dobrą dyspozycję i z pewnością będą chcieli zrobić to również w sobotę, 21 stycznia. Początek starcia zaplanowano na godzinę 17.00.

źródło: gwardiawroclaw.pl