fbpx

Gwardziści pracują z trenerem mentalnym

Radosław Ogrodowiak Gwardia Wrocław

Od rozpoczęcia sezonu 2022/2023 Tauron I ligi siatkarze Gwardii Wrocław współpracują z trenerem mentalnym. Radosław Ogrodowiak dba o to, by jak najlepiej przygotować drużynę do kolejnych meczów i mentalnej walki o awans do PlusLigi.

Sponsor Bukmacher SuperBet Polska

Nie tylko przygotowanie fizyczne

CZY POLUBIŁEŚ JUŻ NASZ PROFIL NA FACEBOOKU? ZRÓB TO!

Dziś na końcowy rezultat osiągany przez sportowców wpływa wiele czynników, wśród których możemy wyróżnić przygotowanie motoryczne, techniczne czy właśnie przygotowanie mentalne. O tym, jak ważna jest głowa w sporcie, doskonale wiedzą czołowi polscy sportowcy – jak Iga Świątek czy Robert Lewandowski, a obecność psychologa sportowego czy trenera mentalnego w czołowych klubach czy reprezentacjach narodowych już nikogo nie dziwi.

W sezonie 2022/2023 również Gwardziści mają możliwość współpracy z trenerem mentalnym – Radosławem Ogrodowiakiem, który swoje doświadczenie zbierał w Akademii Trenerów Mentalnych, a później współpracował z zespołami biznesowymi czy klubami sportowymi.

Wrocławscy zawodnicy mają za sobą serię grupowych spotkań, a także mają możliwość współpracy z trenerem mentalnym indywidualnie

– Trening – pierwsze skojarzenia – mięśnie, siła, ćwiczenia, sprawność, kondycja. Jak najbardziej słuszne. Mentalny? Wszystko co wyżej, ale nie dla ciała, tylko dla głowy! Indywidualnie jest to praca nad takimi aspektami jak: zwiększenie pewności siebie, koncentracja, czy motywacja. Zespołowo natomiast możemy wspólnie popracować nad komunikacją, rozwiązywaniem konfliktów, zaufaniem, zasadami, rywalizacją, czy grą w stresie – mówi Radosław Ogrodowiak.

Czytaj także: