fbpx

Gwardziści po pierwsze zwycięstwo w lidze

Nowy sezon KRISPOL 1. Ligi Mężczyzn siatkarze KFC Gwardii Wrocław rozpoczynają od dwóch delegacji. Po Jaworznie przyszedł czas na Spałę, gdzie drużyna trenera Krzysztofa Janczaka zmierzy się ze zdolną, siatkarską młodzieżą. Początek sobotniego spotkania o godzinie 17.00.

Spałę zdecydowanie można nazwać fundamentalnym miejscem dla seniorskiej reprezentacji Polski. Szkoła Mistrzostwa Sportowego Polskiego Związku Piłki Siatkowej ma swoje bogate tradycje. Ostatni wyjątkowo udany rocznik to zespół, w którym swoje kariery rozpoczynali Jakub Kochanowski, Bartosz Kwolek, Tomasz Fornal, Jakub Ziobrowski czy Norbert Huber.

Warto zaznaczyć, że aktualnie w drużynie ze Spały znajdziemy gwardyjski akcent w postaci Kamila Szymendery. To siatkarz, który w poprzednim sezonie był jednym z liderów drużyny z KS Gwardii, sięgając z nią po brązowy medal MP kadetów. Teraz przyjmujący jest skoszarowany razem z kolegami w spalskim ośrodku, ucząc się oraz szkoląc swoje siatkarskie umiejętności.

Okazja do rehabilitacji

Sobotnie starcie Gwardii z SMS PZPS Spałą będzie znakomitą okazją dla wrocławian na rehabilitację za zaskakującą porażkę z pierwszego pojedynku obecnego sezonu z MCKiS Jaworzno. Wówczas zawodnicy ze stolicy Dolnego Śląska przegrali 1:3.

– O naszej inauguracji trzeba było jak najszybciej zapomnieć. To był ważny mecz, ale nie jesteśmy też od tego, żeby rozpamiętywać wydarzenia z Jaworzna. Wyciągnęliśmy wnioski podczas pracy i analizy w tygodniu. Teraz naszym celem jest zwycięstwo w Spale. Z drużynami złożonymi z młodych siatkarzy problem jest taki, że mówimy o nieobliczalnym zespole. Ci chłopcy nie mają nic do stracenia, mogą zagrać bardzo dobrze, albo zupełnie nie mieć swojego dnia – analizuje sobotnie starcie libero KFC Gwardii, Adrian Mihułka.

Transmisja audio ze spotkania zostanie przeprowadzona na oficjalnym FB klubu, a jej początek zaplanowany został na godzinę 16.45.

2. kolejka KRISPOL 1. Ligi Mężczyzn (21.09, sobota, g. 17:00)

fot. gwardiawroclaw.pl