fbpx

Gwardziści o krok od najlepszej czwórki!

Pierwszy mecz ćwierćfinałowy z udziałem Gwardii Wrocław obfitował w liczne emocje, ale ostatecznie zakończył się trzysetowym zwycięstwem wrocławskiej drużyny. Co ciekawe, w każdej odsłonie Gwardziści musieli gonić wynik, a losy setów decydowały się w końcówkach i to na ich korzyść. Ostatecznie podopieczni Dawida Murka pokonali AZS AGH Kraków 3:0 i są już o krok od awansu do najlepszej czwórki Tauron I ligi. Tym razem nagroda MVP powędrowała do Kamila Maruszczyka.

Sponsor Bukmacher SuperBet Polska

CZY POLUBIŁEŚ JUŻ NASZ PROFIL NA FACEBOOKU? ZRÓB TO!

Spotkanie lepiej rozpoczęli zawodnicy z Krakowa (1:5), lecz na środku siatki zameldował się Mariusz Schamlewski (2:5). W kontrataku ręki nie zwalniał Paweł Gryc (5:7), jednak po kolejnej dobrej akcji krakowskiego zespołu wrocławska strata rosła, a o czas poprosił Dawid Murek (6:11). Przepychankę na siatce wygrał Jan Fornal (9:13), a przy zagrywkach Pawła Gryca miejscowi odrabiali straty (12:14). Kolejne błędy Gwardzistów nie pozwalały na wyrównanie wyniku, a po stronie rywali raz po raz punktował Bartosz Gomułka (16:21). W końcówce Gwardziści dobrze zagrali blokiem, a zagrywki Mariusza Schamlewskiego pozwoliły im na wyprowadzanie kontrataków, które kończył Kamil Maruszczyk (26:24).

Drugą partię drużyny rozpoczęły od wymiany punktów (2:2), jednak kilka chwil później zatrzymany został Jan Fornal (3:5). Z sytuacyjnej piłki akcje skończył Kamil Maruszczyk (5:7). W kolejnych fragmentach krakowianie zatrzymali atak Jana Fornala (7:12). Z sytuacyjnej piłki atakował Kamil Maruszczyk, a ze środka siatki punktował Mariusz Schamlewski (13:15). Wrocławski środkowy dokładał punkty także w polu zagrywki (15:16), a o czas poprosił Andrzej Kubacki. Po wznowieniu gry zespoły toczyły wyrównaną wymianę ciosów (18:18). W końcówce nie brakowało emocji, jednak znów ciężar gry na swoje barki brał Kamil Maruszczyk i Jan Fornal, co pozwoliło miejscowym przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść (26:24).

Trzeci set to ponownie walka cios za cios od pierwszych piłek (3:3), a kilka chwil później wyższość miejscowego bloku musiał uznać Bartosz Gomułka (5:4). Po kolejnym dobrym ataku Jana Fornala o czas poprosił Andrzej Kubacki (8:5). Po powrocie na plac gry krakowski zespół zatrzymał Kamila Maruszczyka (8:7), a do wyrównania doprowadził Bartosz Gomułka (8:8). Trudną sytuację rozwiązał Paweł Gryc (10:11), który kilka chwil później doprowadził do remisu (12:12). Przy zagrywkach Mariusza Schamlewskiego krakowski zespół zaczął popełniać błędy (18:15). O czas poprosił jeszcze Andrzej Kubacki, jednak w ostatnich akcjach seta Gwardziści nie tracili koncentracji i odnieśli pierwsze zwycięstwo w fazie play-off (25:22).

Chemeko-System Gwardia Wrocław – AZS AGH Kraków 3:0 (26:24; 26:24; 25:22)

MVP: Kamil Maruszczyk

źróło: gwardiawroclaw.pl

REKLAMA: Partnerem portalu jest salon kosmetyczny Keratin&Beauty Studio, ul. Więckowskiego 16/1b Wrocław.