fbpx

Gwardziści jadą po punkty do Wrześni

Po zwycięstwie nad Legią Warszawa siatkarze Gwardii Wrocław wyruszą na kolejny mecz – tym razem za cel obierają Wrześnię, gdzie przyjdzie im rywalizować z miejscowym KRISPOLEM. Podopieczni trenera Mariana Kardasa zajmują obecnie 15. miejsce w ligowej tabeli. 

Za wrocławskimi siatkarzami niezwykle udany powrót do hali Orbita, gdzie w ramach 10. kolejki TAURON 1.Ligi podejmowali Legię Warszawa. Gwardziści, choć nie najlepiej zaczęli to spotkanie, a rywale szybko wypracowali siedmiopunktowe prowadzenie, to jednak wykazali się dużą cierpliwością i koncentracją, odrabiając straty, a także przechylając szalę zwycięstwa w pierwszym secie na swoją korzyść. Kolejne odsłony to już pełna kontrola po stronie wrocławskiej siatki, a komfortowy wynik spowodował, że w dłuższym wymiarze szansę na grę otrzymał Tytus Nowik. Obecnie Gwardia Wrocław plasuje się na 3. miejscu w ligowej tabeli z dorobkiem 23 punktów, a na 10 meczów 8 kończyła zwycięsko. 

KRISPOL Września to drużyna, która zajmuje 15. miejsce w tabeli, a w trakcie trwania sezonu zdobyła tylko 5 punktów, wygrywając tylko jeden mecz – z SMS PZPS Spałą. Jednak zawodnicy trenera Mariana Kardasa potrafią stawiać trudne warunki, o czym przekonały się takie zespoły jak BKS Visła Proline Bydgoszcz czy PSG KPS Siedlce. W szeregach drużyny z Wrześni występuje doskonale znany we Wrocławiu Jakub Olszewski, który przed rokiem sięgnął po brązowy medal mistrzostw Polski juniorów. 

– Nikogo nie można lekceważyć. Jeśli chcemy myśleć o grze o wysokie cele, to koniecznie musimy wrócić z Wrześni ze zwycięstwem. Po to tam pojedziemy. Musimy wyjść skoncentrowani na 100%, bo nic samo się nie wygra. Trzeba wspiąć się na wyżyny swoich umiejętności, aby zwyciężać za trzy punkty – mówi Adrian Mihułka

Pojedynek Krispola Wrześni z Gwardią Wrocław zaplanowano na 26 listopada, na godzinę 17.00.

źródło: gwardiawroclaw.pl