fbpx

Gwardia zmierzy się z Norwidem

Siatkarze KFC Gwardii Wrocław po zaledwie kilku dniach przerwy powracają do hali Orbita, gdzie już w niedzielę, o godzinie 18.00, zmierzą się z Exact Systems Norwid Częstochowa.

Najbliższy przeciwnik wrocławian to zespół o dwóch obliczach. Częstochowianie bardzo dobrze radzą sobie, grając na własnym parkiecie, jednak w delegacji idzie im zdecydowanie gorzej. Drużyna spod Jasnej Góry w dotychczasowych 9 spotkaniach wygrała 4, a pięciokrotnie schodziła z parkietu pokonana. Co ciekawe, wszystkie zwycięstwa siatkarze Norwida odnieśli grając przed własną publicznością (pokonali ZAKSĘ, Lechię, SMS oraz KPS).

Na szczęście dla wrocławian, drużynie z Częstochowy kompletnie nie leży granie na cudzym terenie, gdzie w obecnym sezonie zgromadziła na swoim koncie zaledwie 2 sety. Przez wyjazdową niemoc niedzielny rywal wrocławian plasuje się w drugiej części tabeli – z jedenastoma punktami na koncie zajmuje 11. miejsce.

– W Norwidzie doszło do wielu zmian, nowi zawodnicy, nowy trener, odmłodzona drużyna. Zupełnie podobnie jak u nas. My jednak mamy więcej doświadczenia w składzie, co powinno być widoczne na parkiecie – mówi Łukasz Sternik, rozgrywający KFC Gwardii Wrocław.

Wrocławianie plasują się wyżej w ligowej stawce, a grając na własnym parkiecie podopieczni Krzysztofa Janczaka zdobyli już 8 punktów. Oczywiście, niedzielne spotkanie będzie idealną okazją do powiększenia tego dorobku.

Co ciekawe, w rozgrywkach 2018/2019 Gwardziści aż czterokrotnie mierzyli się z częstochowianami. Niestety, zdołali wygrać zaledwie jeden mecz (domowy w fazie zasadniczej), zatem czas na rewanż.

Na spotkanie Gwardii Wrocław z Norwidem Częstochowa zapraszamy do hali Orbita w najbliższą niedzielę, o godzinie 18.00.