fbpx

Gwardia zdobyła Wrześnię

W meczu 8. kolejki KRISPOL 1. Ligi Mężczyzn KFC Gwardia Wrocław po wyrównanym meczu pokonała zespół APP KRISPOL Września 3:1. Wrocławianie jako drudzy po drużynie Lechii Tomaszów Mazowiecki zdołali wygrać w hali we Wrześni.

Przed dzisiejszym meczem trudno było jednoznacznie wskazać faworyta do zwycięstwa, gdyż oba zespoły prezentowały się dotąd bardzo dobrze. Szczególnie godna uwagi była postawa gospodarzy, którzy przegrali tylko jedno spotkanie we własnej hali.

Wtorkowe spotkanie udanie rozpoczęła jednak Gwardia, która już na początku zdobyła trzypunktowe prowadzenie. Z czasem gra się wyrównała, ale od stanu 10:6 to wrocławianie kontrolowali przebieg tej partii i ostatecznie wygrali ją 25:18.

Po dobrym początku meczu KFC Gwardia spuściła nieco z tonu, co skrzętnie wykorzystali siatkarze z Wrześni. Podopieczni Mariana Kardasa rozpoczęli drugiego seta dużo lepiej i to oni odskoczyli swoim rywalom, utrzymując pięciopunktowe prowadzenie przez większą część drugiej partii. W końcówce seta Gwardia szukała jeszcze swojej szansy w zmianach personalnych, ale na nic się to zdało i APP KRISPOL Września wygrał tego seta zdecydowanie, bo 25:17, wyrównując stan rywalizacji.

Po nieudanej drugiej części Gwardziści postanowili powrócić do dyspozycji prezentowanej na początku spotkania. Trzeci set był najbardziej wyrównanym w tym meczu. Przez większość czasu to APP KRISPOL Września miał dwupunktową przewagę, ale Gwardia w końcówce najpierw odrobiła straty, a dzięki udanym blokom przechyliła szalę zwycięstwa na swoją stronę. Ta partia zakończyła się wygraną wrocławian 25:23.

Zespół APP KRISPOL Września mógł być odrobinę podłamany po przegranym trzecim secie i nieudanie rozpoczął ostatnie starcie. KFC Gwardia kontynuowała swoją dobrą grę, a prawdziwy popis dał Łukasz Lubaczewski, który co chwilę przebijał się przez blok rywali. Wrocławianie kontrolowali przebieg całej partii, ani przez chwilę nie pozwalając dojść do głosu gospodarzom. KFC Gwardia Wrocław zwyciężyła w czwartym secie 25:19, a całe spotkanie 3:1.

Dla Wrocławian jest to bardzo cenne zwycięstwo za trzy punkty, dzięki któremu awansują w tabeli KRISPOL 1 Ligi. Mężczyzn, wyprzedzając swojego dzisiejszego rywala. MVP starcia został Łukasz Lubaczewski, dla którego jest to już trzecia taka nagroda w tym sezonie.

APP KRISPOL Września-KFC Gwardia Wrocław 1-3 (18:25, 25:17, 23:25,19:25)

Krispol Września: Frankowski 20, Linda 14, Zawalski 13, Jóźwik 7, Lorenc 5, Kaźmierczak 2, Narowski 2, Krawiecki, Dzierżyński, Tomczak, Kalinowski, Biesek, Ligocki

Gwardia Wrocław: Lubaczewski 20, Gromadowski 17, Gibek 12, Olczyk 5, Maćkowiak 4, Szymeczko 3, Nowosielski 2, Wnuk 1, Paszkowski 1, Mihułka, Kaźmierczak, Sternik, Lewicki.

MVP: Łukasz Lubaczewski.