fbpx

Gwardia walczy o medal – wstęp wolny

Już za kilka godzin rozpocznie się rywalizacja o brązowy medal TAURON 1.Ligi, gdzie Gwardia Wrocław zmierzy się z BKS Visłą Proline Bydgoszcz, która w swoim półfinale uległa drużynie z Będzina. Pierwszy gwizdek meczu zaplanowano na 20:30, a wstęp na trybuny jest darmowy!

Sponsor Bukmacher SuperBet Polska

W sezonie zasadniczym rywalizacja z zespołem Michala Masnego zakończyła się remisem – wrocławianie zagrali dwa tie-breaki, w stolicy Dolnego Śląska lepsi byli Gwardziści, natomiast w Bydgoszczy szalę zwycięstwa na swoją korzyść przechylili rywale. W obu meczach nie bez znaczenia pozostawała gra blokiem, a niezwykle ważnym ogniwem w zespole z Bydgoszczy był Maciej Krysiak. Po wrocławskiej stronie siatki dwukrotnie najwięcej punktów zdobywał Jan Fornal. BKS Visła Proline Bydgoszcz rywalizację w fazie play-off zakończyła na piątym miejscu, a w pierwszej rundzie wyeliminowała Mickiewicz Kluczbork. W półfinale podopieczni Michala Masnego nawiązali walkę z MKS-em Będzin, jednak ostatecznie w trzecim meczu ulegli pretendentom do awansu. 

Gwardziści szybko musieli natomiast wyczyścić głowy po porażce z Norwidem Częstochowa, pod Jasną Górą nie byli w stanie wrócić do swojej gry i ostatecznie znów zagrają o brązowy medal. Walka o najniższy stopień podium toczy się do dwóch wygranych meczów, a gospodarzem pierwszego i ewentualnie trzeciego będzie Hala Orbita. 

Będzie ciężko, to już jest końcówka tego sezonu. Fajnie, że zaczynamy tę rywalizację u siebie i to jest ważne. Zespół z Bydgoszczy bazuje na młodych chłopakach, z młodym trenerem. Wydaje mi się, że będzie to fajna rywalizacja – mówi Jan Fornal.