fbpx

Gwardia w drodze po kolejne zwycięstwo

W ramach 8. kolejki TAURON 1.Ligi Gwardia Wrocław po raz kolejny uda się w długą podróż — tym razem do Siedlec. Po porażce z Avią Świdnik wrocławianie będą chcieli wrócić na zwycięską ścieżkę, a także przerwać serię zespołu PSG KPS Siedlce, który wygrał ostatnie trzy mecze z rzędu. Sobotnie starcie rozpocznie się o godzinie 17.00.

Mecz z Avią Świdnik od pierwszych piłek nie układał się po myśli Gwardzistów, rywale dobrze spisywali się w polu zagrywki, a wrocławianie nie radzili sobie z grą na wysokiej piłce. Choć drugi set, gdzie przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść, wlał w zespół Gwardii płomień nadziei, to jednak szybko został zgaszony.

Siedlczanie mają za sobą dobrą passę zwycięskich pojedynków, a w ostatniej kolejce pokonali Lechię Tomaszów Mazowiecki. Jak do tej pory, PSG KPS Siedlce rozegrał sześć meczów, z czego cztery zakończył zwycięstwami. Dzięki temu drużyna Mateusza Grabdy zajmuje ósme miejsce w tabeli. Należy jednak pamiętać, że rywale mają do rozegrania zaległy mecz z Olimpią Sulęcin.

Historia meczów Gwardii i KPS Siedlce przemawia na korzyść podopiecznych trenera Grabdy, którzy na dwanaście rozegranych meczów wygrali dziewięć, w tym dwa w fazie play-off sezonu 2021/2022.

Siedlczanie to jedna z wyżej notowanych drużyn w lidze, a sobotnie spotkanie, zaplanowane na godzinę 17:00, będzie dla Gwardzistów szansą na powrót na zwycięską ścieżkę.

– Myślę, że na tych meczach powinniśmy się najbardziej skupiać. I nastawiać się właśnie na tych rywali, z którymi mamy realne szanse porywalizować. Żadne spotkanie nie jest łatwe. Trzeba się szykować na bitwę o punkty od pierwszego do ostatniego gwizdka i dać z siebie wszystko – mówi Paweł Gryc.