fbpx

Gwardia tuż za podium na koniec roku

KFC Gwardia Wrocław w ostatnim meczu w tym roku pokonała SMS I Spała 3:1. Wrocławianie końcówkę roku spędzą na czwartym miejscu w tabeli KRISPOL 1 Ligi Mężczyzn.

Rywalizację zdecydowanie lepiej rozpoczęli Gwardziści, którzy szybko wyszli na prowadzenie 3:0, ale drużyna gości nie chciała odstawać i po chwili z prowadzenia wrocławian nic nie zostało, a na tablicy było już 5:5. Mniej więcej do połowy pierwszej partii oba zespoły nie potrafiły odskoczyć i mieliśmy grę punkt za punkt. Od tego momentu Gwardia zaczęła grać lepiej i wyszła na prowadzenie 20:16, ale podopieczni Marka Skrobota zdołali po raz kolejny wrócić do gry i mieliśmy grę na przewagi. Finalnie to KFC Gwardia przechyliła szalę zwycięstwa na swoją korzyść i wygrała pierwszego seta 29:27.

Po pełnym zwrotów akcji pierwszym secie na drugą partię oba zespoły wyszły nastawione na kontynuowanie dobrej gry. Ponownie mieliśmy grę punkt za punkt przez większą część drugiego seta, ale w końcówce to Gwardziści najpierw wyszli na prowadzenie 20:17, a następnie dołożyli jeszcze pięć punktów, tracąc przy tym tylko jeden. Druga partia zakończyła się wygraną wrocławian 25:18 i prowadzeniem Gwardii 2:0 w całym meczu.

Gdy kibice zgromadzeni w hali Orbita spodziewali się kolejnej wygranej Gwardii, to nagle dużo lepiej zaczęli grać siatkarze ze Spały. Goście szybko wypracowali sobie przewagę, a bardzo dobrze na zagrywce radził sobie Adrian Markiewicz z SMS-u Spała. Wrocławianie nie byli w stanie nic zrobić w tym secie i przegrali go 20:25.

W czwartym secie Gwardziści powrócili do swojej dobrej dyspozycji z pierwszych dwóch partii. Znakomicie prezentował się Arkadiusz Olczyk, z którego akcjami mieli problemy siatkarze ze Spały. Wrocławianie zagrali skuteczniej w końcówce seta i pewnie wygrali tę odsłonę 25:20 i cały mecz 3:1.

KFC Gwardia Wrocław dzięki wygranej z SMS-em I Spała awansowała na czwarte miejsce w tabeli KRISPOL 1 Ligi Mężczyzn. MVP wczorajszego meczu został wybrany Arkadiusz Olczyk z Gwardii Wrocław, który zdobył 14 punktów i był wiodącą postacią w zespole gospodarzy. Wrocławianie wrócą do gry dopiero po nowym roku, a ich kolejnym rywalem będzie zespół AZS AGH Kraków.

KFC Gwardia Wrocław-SMS I Spała 3:1 (29:27, 25:18, 20:25, 25:20)

KFC Gwardia: Olczyk 14, Lubaczewski 13, Gromadowski 12, Gibek 10, Szymeczko 5, Wnuk 4, Paszkowski 3, Maćkowiak 2, Kołtowski 1, Nowosielski 1, Sternik, Mihułka.

SMS Spała: Klat 14, Czerwiński 13, Kupka 13, Markiewicz 8, Kramczyński 7, Dulski 6, Kubicki, Szymendera, Borkowski, Dereń, Durski.