fbpx

Gwardia sprawdzi formę ekipy z Bydgoszczy

W ramach 20. kolejki Tauron I ligi Gwardziści wybiorą się w delegację do Bydgoszczy, gdzie przyjdzie im się mierzyć z wyżej notowanym zespołem prowadzonym przez Michala Masnego. W pierwszej serii spotkań do wyłonienia zwycięzcy potrzebny był tie-break, w którym ostatecznie lepsi okazali się Gwardziści. Jak będzie tym razem, przekonamy się już 4 lutego, o godzinie 17.00.

Ostatni mecz z MKS-em Będzin Gwardziści rozpoczęli najlepiej, jak tylko było można – wygrywając pierwszego seta. Jednak w kolejnych odsłonach radzili sobie znacznie słabiej w kontrataku, co w połączeniu z dobrą zagrywką rywali pozwalało im na budowanie i utrzymywanie zaliczki.

Wrocławianie mieli czas na wyciągnięcie wniosków, a teraz skoncentrowani pracują nad poprawą tych elementów. Wszystko po to, by jak najlepiej zaprezentować się w meczu przeciwko BKS Visła Proline Bydgoszcz. 

– Na pewno bydgoszczanie u siebie są ciężkim przeciwnikiem, zresztą tutaj w pierwszej rundzie też zagrali dobry mecz, bo przecież było pięć setów. Musimy pracować i niekoniecznie patrzeć w tabelę. Chociaż punkty są ważne, to ważniejsza jednak jest praca, którą wykonujemy, musimy poprawić kilka aspektów –mówi Kamil Maruszczyk. 

Gwardziści obecnie zajmują 6. miejsce w ligowej tabeli, a zespół z Bydgoszczy z dorobkiem 40 punktów plasuje się na 4. lokacie. Podopieczni Michala Masnego, jak do tej pory, zanotowali tylko 5 porażek. W pierwszej rundzie duże znaczenie dla ostatecznego wyniku miał blok – gdzie wrocławianie punktowali 18 razy, a rywale tylko 6 razy powstrzymali ataki Gwardzistów. W tamtym spotkaniu z dobrej strony zaprezentowali się Michał Godlewski i Jan Fornal, natomiast z drugiej strony siatki najczęściej punktującym zawodnikiem był Maciej Krysiak.

Mecz rewanżowy odbędzie się w najbliższą sobotę, 4 lutego, o godzinie 17.00, w Hali Łuczniczka, a relację punkt po punkcie będzie można śledzić na stronie tauron1liga.pl. 

źródło: gwardiawroclaw.pl