fbpx

Wrocławskisport.pl

Wyniki, newsy, aktualności, relacje. Sport Wrocław, WrocławskiSport

Gwardia się nie zatrzymuje!

Po przymusowej przerwie związanej z pojawieniem się w szeregach eWinner Gwardii Wrocław przypadków zakażeń koronawirusem, Gwardziści wrócili do walki i to w jakim stylu! W niedzielnym spotkaniu podopieczni Krzysztofa Janczaka pokonali 3:1 KPS Siedlce i odnieśli kolejne zwycięstwo w TAURON 1. Lidze.

I set

Początek spotkania był bardzo wyrównany, obie drużyny grały punkt za punkt (4:4). Gibek zatrzymał Górskiego, a po chwili Frąc zablokował Kańczoka (8:6). Kańczok wykorzystał kontratak na prawym skrzydle (9:9). Po długiej akcji Frąc pewnie zaatakował z prawego skrzydła (11:9). Lubaczewski kiwką oszukał blok Berezy (13:10). Następnie w polu serwisowym świetnie spisał się Gibek, który mocnym serwisem zdobył punkt (14:10). Lubaczewski nie przyjął trudnej zagrywki Dobosza (14:13). Szymański uderzył daleko w aut (17:14). Kupka zaskoczył dwukrotnie serwisem Lubaczewskiego i na tablicy widniał remis (17:17). Skutecznie z pipe’a uderzył Lubaczewski (19:17). Górski zapunktował zagrywką, a potem Gibka zatrzymał Kańczok i goście wyszli na prowadzenie (19:20). Po czasie dla trenera Janczaka  ponownie Kańczok zablokował Gibka, a na serwisie skuteczny był Górski (20:22). W końcówce Szymański zaskoczył flotem Pietruczuka (20:24). Seta zakończyła zagrywka w siatkę Lubaczewskiego (21:25).

II set

Gwardziści szybko odskoczyli na dwa punkty, Frąc zablokował Dobosza (2:0). Goście wyszli na prowadzenie po skutecznym bloku na Gibku oraz po zagrywce Kańczoka (3:4). Nowak wykorzystał przechodzącą piłkę (4:6). Świetnie ze środka zaatakował Siwicki, a po chwili w kontrze pewnie pokazał się Lubaczewski (7:6). Lubaczewski efektownie zatrzymał Kańczoka (10:7). Olczyk pewnie skończył piłkę po błędzie w przyjęciu gości (11:7). Pietruczuk zdobył punkt w kontrze mimo potrójnego bloku rywali (16:11). W następnej akcji Kupka uderzył daleko w aut (17:11). Dalej Frąc zdobył punkt bezpośrednio z zagrywki, a Kupka ponownie nie skończył ataku (19:11). Seria przy serwisach Frąca trwała, Pietruczuk skończył kontrę na lewym skrzydle (20:11). Goście odrobili część strat dzięki mocnym zagrywkom Strulaka (21:14). Przewaga Gwardzistów była wystarczająca, by dopisać do swojego konta seta, a partię skończył efektowny atak Nowika (25:17).

III set

Trzeci set rozpoczął się od efektownego bloku Olczyka (1:0). Dalej Siwicki zatrzymał Kańczoka (3:1). Do remisu doprowadziła kontra wykorzystana przez Kańczoka (5:5). Lubaczewski nie przebił się przez podwójny blok siedlczan (6:7). Przez dalszą część partii oba zespoły grały punkt za punkt (11:12). Lubaczewski został zatrzymany na prawym skrzydle (13:15). Efektownie z drugiej piłki uderzył Biernat (16:16). Siwicki zatrzymał pojedynczym blokiem Nowaka (18:17). Biernat zbyt nisko wystawił piłkę Olczykowi i ten nie miał jak wyprowadzić skutecznego ataku (21:22). Pietruczuk zapunktował w bardzo trudnej sytuacji, a po chwili asem serwisowym popisał się Gibek (24:22). Set skończył się pewnym atakiem ze środka Siwickiego (25:23).

IV set

Gwardziści wyszli na prowadzenie w czwartym secie po punktowej zagrywce Frąca (3:2). Pietruczuk nie przebił się przez potrójny blok rywali, ale po chwili nadrobił straty bezpośrednio zza linii dziewiątego metra (5:4). Z trudnej piłki rewelacyjnie pokazał się Lubaczewski (7:5). Frąc pewnie skończył atak na prawym skrzydle w kontrze, a po chwili z sytuacyjnej piłki w linię uderzył Lubaczewski (11:7). Strulak trafił w taśmę (13:8). Drugi raz w tym meczu w ataku pokazał się rozgrywający Biernat i ponownie zdobył punkt (16:10). W kontrze bezbłędny był Olczyk oraz Pietruczuk (19:12). Pawlun źle wystawił piłkę na środek i przewaga Gwardzistów wynosiła już osiem punktów (20:12). W kolejnej akcji Lubaczewski zatrzymał Kupkę (21:12). Ziemnicki skończył przechodzącą piłkę (21:14). W siatkę wpadli goście (24:16). Mecz zakończył atak Nowika i Gwardziści pokonali KPS Siedlce 3:1. Statuetkę MVP otrzymał Mateusz Frąc, który świetnie zastąpił Damiana Wierzbickiego.

eWinner Gwardia Wrocław – KPS Siedlce 3:1 (21:25, 25:17, 25:23, 25:17).

eWinner Gwardia Wrocław: Lubaczewski, Siwicki, Gibek, Biernat, Frąc, Olczyk, Mihułka oraz Pietruczuk, Kołtowski, Malicki, Nowik.

KPS Siedlce: Nowak, Kańczok, Dobosz, Górski, Szymański, Bereza, Waloch oraz Kupka, Pawlun, Ziemnicki.

Autor: Kacper Wojciechowski