fbpx

Gwardia ponownie przegrywa z Lechią i odpada z PP

Niestety, kolejny wyjazd siatkarzy Gwardii Wrocław do Tomaszowa Mazowieckiego nie zakończył się sukcesem. Podopieczni Krzysztofa Janczaka ulegli miejscowej Lechii 1:3 i odpadli z rozgrywek o Puchar Polski.

Po ostatniej ligowej porażce z Lechią Tomaszów Mazowiecki wielu ekspertów przewidywało, że kolejne starcie tych dwóch drużyn, już w ramach rozgrywek Pucharu Polski, może być dużo bardziej zacięte niż w lidze i zakończone sukcesem wrocławian.

Niestety, choć spotkanie stało na dobrym poziomie i podopieczni Krzysztofa Janczaka dzielnie walczyli o każdy punkt, to dziś było ich stać na wygranie zaledwie jednego seta, czym nie zdołali wywalczyć awansu do kolejnej rundy Pucharu Polski i dalszej walki o to prestiżowe trofeum.

Tym samym Lechiści dali jasny przekaz, że przed Gwardzistami jeszcze wiele pracy, jeśli chcą wejść nie tylko na szczyt ligowych zmagań, ale także poważnie zaistnieć w Pucharze Polski, gdzie przypomnijmy, te najważniejsze starcia z drużynami z PlusLigi były jeszcze przed nimi.

A już w sobotę wrocławianie zagrają u siebie z BBTS-em Bielsko-Biała i jak zapowiadają, tym razem mają nadzieję, że uda im się zrehabilitować po ostatnich porażkach i w końcu zwyciężyć także w lidze.

Lechia Tomaszów Mazowiecki – KFC Gwardia Wrocław 3:1 (25:17, 25:20, 25:27, 25:20)

Lechia: Kańczok 23, Toma 12, Rawiak 11, Kącki 8, Pigłowski 8, Miniak 5, Hendzelewski (l.) oraz Janus 2, Akala, Neroj, Błoński, Gutowski, Wojciak, Stabrawa, Ogórek (l.).

Gwardia: Wnuk 12, Lubaczewski 9, Szymeczko 8, Gibek 5, Olczyk 4, Nowosielski 1, Mihułka (l.) oraz Lewicki 7, Cierniak 5, Maćkowiak 2, Sternik 2, Gromadowski, Kaźmierczak, Paszkowski, Kołtowski (l.).