fbpx

Gwardia podejmie MKS Będzin

Po dwóch zwycięstwach nadszedł czas na mecz, na który kibice Gwardii czekali od października – do hali Orbita przyjedzie MKS Będzin, który w pierwszej rundzie na swoim terenie dał wrocławianom solidną lekcję siatkówki. Rywal jeden z najmocniejszych w lidze, ale Gwardziści apetyt na zwycięstwo mają ogromny.

Do dzisiejszego meczu Gwardziścy przystąpią po dwóch wygranych pojedynkach, w których powoli zaczęli odbudowywać dobrą dyspozycję z początku sezonu. W ostatniej kolejce wrocławianie pokonali młodych siatkarzy ze Spały, a po raz kolejny nagroda MVP powędrowała do Jana Fornala. Przyjmujący atakował z 62% skutecznością, kończąc dwadzieścia cztery z trzydziestu dziewięciu ataków. Gwardziści nie mieli jednak zbyt wiele czasu na odpoczynek.

– Teraz przed nami seria mocnych zespołów, które pokażą nam, w jakim miejscu jesteśmy. Trzeba do tego podejść z chłodną głową i optymistycznym nastawieniem – mówi Jan Fornal. 

Podopieczni Wojciecha Serafina do meczu z Gwardią podejdą w dobrych nastrojach po zwycięstwie nad drużyną z Siedlec. Zajmując trzecie miejsce w ligowej tabeli z dorobkiem trzydziestu ośmiu punktów, będą faworytami tego pojedynku, również ze względu na wynik meczu między zespołami w pierwszej rundzie. Teraz przychodzi czas na rewanż, a we własnej hali wrocławianie będą chcieli postawić MKS-owi najtrudniejsze możliwe warunki. 

Mecz będzie też okazją do wspólnego wsparcia Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – w hali kibice będą mogli spotkać kwestujących z puszką wolontariuszy. To nie jedyna opcja na wsparcie fundacji razem z Gwardzistami – klub zdecydował się na wystawienie kilku gadżetów na licytacje na rzecz Orkiestry. Kibice mogą wylicytować między innymi wyjątkową koszulkę Tytusa Nowika czy Złoty Bilet na wszystkie mecze domowe w roku 2023.

Pierwszy gwizdek meczu już w czwartek, 26 stycznia, o 19:00. Bilety czekają w systemie eventim.pl.

źródło: gwardiawroclaw.pl