fbpx

Gwardia po wygraną jedzie do Strzelec

Podbudowana domową wygraną KFC Gwardia Wrocław jedzie do Strzelec Opolskich, by zmierzyć się z tamtejszą ZAKSĄ. Początek meczu już w piątek (17.01) o 18:30.

ZAKSA Strzelce Opolskie to beniaminek KRISPOL 1. Ligi Mężczyzn. Trudno jednak traktować drużynę z województwa opolskiego jako nowicjuszy, bo w każdym meczu w ich składzie znajduje się kilku zawodników z regularnymi występami w PlusLidze na koncie. Takie sytuacje mają miejsce dzięki współpracy z mistrzem Polski ZAKSĄ Kedzierzyn-Koźle.

Strzelczanie wciąż są w walce o play-offy. Co prawda do 8. w tabeli Lechii Tomaszów Maz. tracą 4 punkty, ale przed nimi większość meczów we własnej hali, w której czują się naprawdę komfortowo (5 zwycięstw, 2 porażki).

KFC Gwardia Wrocław przed sezonem zapewniała, że celem są play-offy, ale ekipa ze stolicy Dolnego Śląska liczy na zajęcie miejsca dającego przewagę własnego parkietu w pierwszej rundzie play-offów. 4. miejsce, na którym wrocławianie znajdowali się po 17. kolejce, daje właśnie tę przewagę.

By jednak tego dokonać, KFC Gwardia musi zacząć regularniej punktować na wyjazdach. Dotychczas podopieczni Krzysztofa Janczaka bardzo dobrze radzili sobie w roli gospodarza, ale już w roli gościa było znacznie słabiej. 4 zwycięstwa i 5 porażek – to dotychczasowy bilans wrocławian poza Halą Orbita. Czy uda im się odnieść piątą wygraną?

Początek meczu już dziś (17.01) o 18:30 w Strzelcach Opolskich.