fbpx

Gwardia odpada z walki o PlusLigę i zagra o brąz

Niestety, Gwardia Wrocław przegrała w trzecim, wyjazdowym spotkaniu z Norwidem Częstochowa 0:3 i zakończyła walkę o awans do PlusLigi. Teraz czas na mecz o brązowy medal. Przeciwnikiem wrocławian będzie BKS Visła Bydgoszcz.

Sponsor Bukmacher SuperBet Polska

Przy zagrywkach Damiana Koguta częstochowianie szybko zaczęli budować prowadzenie (3:0). Wyższość wrocławskiego bloku musiał uznać Rafał Sobański (4:2), a do remisu doprowadził Bartłomiej Zawalski (4:4). W kolejnych fragmentach na tablicy wyników raz po raz pojawił się remis (7:7). Kilka chwil później częstochowanie wykorzystywali swoje akcje i znów budowali zaliczkę (12:9), co skutkowało czasem dla Dawida Murka. Po powrocie na plac gry punktował Rafał Sobański (13:9), a serie rywali przerwał dopiero błąd Damiana Koguta (13:10). Ze środka siatki punktował Bartłomiej Zawalski (15:11), lecz kilka chwil później zatrzymany Paweł Gryc (17:11), który kilka chwil później swoimi zagrywkami dał szanse na niwelowanie strat (19:17). W końcówce Gwardziści nie tracili koncentracji, a blok na Damianie Kogucie wyrównał wynik (23:23). Po ataku Jana Fornala o losach seta decydowała gra na przewagi (24:24).

Drugi set ponownie lepiej rozpoczął się dla gospodarzy (4:2), a kolejne akcje kończył Rafał Sobański (5:3). Rywale utrzymywali zaliczkę punktową (11:7), A Gwardziści nie byli w stanie zatrzymać częstochowian, którzy wygrali seta z dziesięciopunktową przewagą (25:15).

Trzeci set rozpoczął się od wymiany ciosów między zespołami (2:2). Wyrównany stan rzeczy utrzymywał się w kolejnych fragmentach, a na czystej siatce atakował Paweł Gryc (9:10). Kolejne akcje przynosiły wymiany ciosów, jednak zagrywka rywali pozwoliła im ponownie budować prowadzenie, a kolejne dobre obrony zamieniali w kontrataki i ostatecznie to właśnie zawodnicy Norwida Częstochowa zagrają w wielkim finale TAURON 1.Ligi.

Teraz czas na walkę o brązowy krążek Tauron I ligi. Przeciwnikiem wrocławian będzie ekipa BKS Visły Bydgoszcz.

Exact Systems Norwid – Chemeko System Gwardia Wrocław  3:0 (26:24; 25:15; 25:17)