fbpx

Gwardia kończy rok derbami Dolnego Śląska

Po dwóch porażkach w ligowych rozgrywkach Gwardziści wybierają się w podróż do Głogowa, gdzie czeka na nich ostatni mecz pierwszej rundy sezonu zasadniczego. Celem na ten mecz będzie przełamanie złej passy i dobre zakończenie 2022 roku. Początek dzisiejszego starcia o godzinie 18.00.

Mecz z Exact Systems Norwid Częstochowa od pierwszych piłek nie układał się po myśli siatkarzy z Wrocławia, a osłabieni kontuzjami i chorobą znacznej części drużyny Gwardziści nie byli w stanie znaleźć skuteczniej odpowiedzi. 

Każdy zespół mierzy się z mniejszymi lub większymi problemami, co później przekłada się na mecze. Włożyliśmy w to spotkanie całe serce, ale tej siły wystarczyło na seta – mówił Dawid Murek.

Wrocławianie szybko wyciągnęli wnioski i w nowy tydzień weszli pełni motywacji i gotowości do pracy, a do drużyny dołączyli wracający po chorobie Kamil Maruszczyk oraz Łukasz Lubaczewski. Choć czasu do ostatniego meczu w tym roku nie było zbyt wiele, to jednak Gwardziści ciężko pracowali, by zakończy go zwycięstwem.

– Liga pokazuje, że każdy może wygrać z każdym, Głogów to też bardzo trudny teren i mam nadzieję, że wyjedziemy stamtąd z kolejnymi punktami. Nie mamy tego czasu dużo i ciężko cokolwiek w tak krótkim czasie drastycznie zmienić, ale wiemy, nad czym pracować. Czasem porażki uczą więcej, tak jak z tymi przestojami, ich wyeliminowanie pozwoli nam na spokojniejszą grę – dodaje Dawid Murek. 

Dzisiejszy rywal wrocławian – SPS Chrobry Głogów obecnie ma na swoim koncie 7 wygranych meczów oraz 7 porażek i z 23 punktami zajmuje 7. miejsce w ligowej tabeli. W szeregach drużyny z Głogowa występuje m.in. Krzysztof Rykała, który plasuje się w czołówce rankingu najlepiej punktujących — do tej pory zdobył dla głogowian aż 257 punktów. 

Dziś wierzymy jednak, że to Gwardziści będą górą i rok 2022 zakończą pewnym zwycięstwem i jednocześnie triumfem w derbach Dolnego Śląska. Pierwszy gwizdek o godzinie 18.00.

źródło: gwardiawroclaw.pl