fbpx

Gwardia i Panthers łączą siły

Wrocławskie kluby Panthers i Gwardia łączą swoje siły i rozpoczynają współpracę, która ma pokazać nową sportową i promocyjną jakość w stolicy Dolnego Śląska. Będzie to również oferta dla kibica, który poprzez rozgrywki futbolistów i siatkarzy, będzie mógł liczyć na rozrywkę właściwie przez cały rok.

Współpraca Panthers i Gwardii zakłada szereg wspólnych działań, począwszy od akcji typowo sportowych, a kończąc na organizacyjno-marketingowych, skierowanych do fanów sportu w całym regionie.

Warto przypomnieć, że w obu przypadkach mowa o zasłużonych klubach dla swoich dyscyplin. Gwardia to trzykrotny mistrz Polski, zdobywca krajowego pucharu, również z sukcesami w europejskich pucharach. Panthers to za to potentat na polskiej scenie futbolu amerykańskiego, aktualny i trzykrotny mistrz kraju, który co roku z powodzeniem reprezentuje Polskę w europejskich pucharach.

– Współpraca z Gwardią to dla nas kolejny ważny krok i zaznaczenie pozycji na mapie Wrocławia wśród legendarnych i zasłużonych dla miasta klubów. Siatkówka i futbol amerykański pasują do siebie świetnie. To dwa efektowne sporty, a na meczach oglądamy na trybunach całe rodziny, które świetnie się bawią – mówi Michał Latoś, Prezes Zarządu Panthers Wrocław.

Gwardia rozpocznie sezon we wrześniu, Panthers w marcu

Sezon KRISPOL 1. ligi mężczyzn, w których występują siatkarze Gwardii, startuje już 14 września. Gwardziści rozpoczną go dwoma spotkaniami wyjazdowymi. Pierwszy raz we Wrocławiu zaprezentują się w ostatnim tygodniu września w hali Orbita. Futboliści amerykańscy do gry ruszą w marcu przyszłego roku. Akurat wtedy, kiedy na ostatniej prostej będą rozgrywki siatkarskie. Kibice płynnie zamienią zatem Orbitę na Stadion Olimpijski, regularnie dopingując oba wrocławskie kluby.  

– Panthers od lat przyzwyczaili kibiców w całej Polsce do najwyższego poziomu. Od tego boiskowego, sportowego, poprzez kwestię organizacyjne oraz marketingowego. To zasłużona marka również dla samego Wrocławia. Sądzę, że futbol amerykański oraz siatkówka razem mogą szczególnie przyciągać sportowych kibiców – dając mnóstwo emocji w atmosferze, przy której odnajduje się każdy – przekonuje Łukasz Tobys, szef siatkarskiej Gwardii Wrocław. 

Pierwsze wspólne działania Panthers i Gwardii będą widoczne już podczas inauguracji KRISPOL 1. ligi mężczyzn, w ostatnim tygodniu września.