fbpx

Gryc nowym atakującym Gwardii Wrocław

Nowym atakującym Chemeko-System Gwardii Wrocław został Paweł Gryc, który kilka tygodni temu w barwach BBTS-u Bielsko-Biała wywalczył złoty medal TAURON 1.Ligi. 

Paweł Gryc w ostatnich latach występuje głównie na pozycji atakującego, choć w przeszłości grał również na przyjęciu. W drużynach młodzieżowych nasz nowy zawodnik bronił barw SMS-u PZPS Spała, a w seniorskiej siatkówce zadebiutował w sezonie 2014/2015 jako siatkarz Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Ponad to doświadczenie na siatkarskich parkietach Paweł Gryc zbierał w zespołach BBTS-u Bielsko-Biała oraz BKS Visły Bydgoszcz. W ostatnich dwóch sezonach atakujący ponownie dołączył do drużyny z Bielska-Białej, sięgając po srebrny medal w rozgrywkach 2020/2021 oraz po złoty medal, a tym samym awans do PlusLigi, na zakończenie sezonu 2021/2022. Natomiast w nadchodzącej odsłonie TAURON 1.Ligi Paweł Gryc o kolejne trofea powalczy jako zawodnik Chemeko-System Gwardii Wrocław. 

Dołączenie do Gwardii Wrocław skłoniła mnie chęć nawiązania współpracy z nowym klubem i  zawiązania nowych znajomości sportowych. Po wstępnych rozmowach mogę stwierdzić że klub proponuje interesujący projekt budowania drużyny. I chciałbym być jego częścią. Jako cele drużynowe jak i osobiste, mam na uwadze osiągnięcie awansu drużynowego jak i  osobistego. Przede wszystkim poświęcenie i aktywna praca w walce o najwyższe cele – awans do wyższej ligi.  Aktywna praca i ciągły rozwój z równoczesną  troską o własne zdrowie kondycję i warunki fizyczne w dążeniu do założonych celów – mówi nowy zawodnik Gwardii.

W minionej odsłonie TAURON 1.Ligi Paweł Gryc był jedną z kluczowych postaci swojego zespołu, zdobywając dla niego trzysta czterdzieści jeden punktów atakiem, czterdzieści dwa “oczka” zagrywką oraz pięćdziesiąt pięć punktowych bloków. 

-Paweł to bardzo silny i skoczny zawodnik o dużym potencjale w ataku, ma też bardzo duże możliwości w polu zagrywki oraz w bloku, można powiedzieć że ma wszystko czego się oczekuje od zawodnika grającego na jego pozycji – mówi trener Dawid Murek.

Paweł Gryc charakteryzował się niezwykłą powtarzalnością w grze, co uplasowało go wśród najlepszych zawodników ligi. 

W minionym sezonie Paweł pokazał wszystkim, jakim potencjałem dysponuje. Na swojej nominalnej pozycji (atakujący) wykręcał co mecz po 60% efektywności w ataku i co najważniejsze, robił to regularnie. Miał ogromny wkład do awansu naszego rywala BBTS Bielsko- Biała do PlusLigi. Cieszę się, że rozmowy z Pawłem podjęliśmy jeszcze przed zakończeniem poprzedniego sezonu, dzięki czemu dołącza do Nas jeden z najlepszych, jak nie najlepszy atakujący tej ligi – dodaje prezes Chemeko-System Gwardia Wrocław, Łukasz Tobys.