fbpx

Grudniowe atrakcje na Tarczyński Arenie Wrocław

Dwie imprezy mikołajkowe, punkt sprzedaży świątecznych choinek, Dzień Paszportu, impreza z Żabsonem i bal sylwestrowy – to wybrane z grudniowych atrakcji na Tarczyński Arenie Wrocław.

Już od wtorku 1  grudnia na stadionowym parkingu można kupić świąteczne drzewko. W ofercie firmy „Choinkowy las” pojawią się świerki i jodły, zarówno doniczkowe, jak i cięte. Co ważne, z każdego sprzedanego drzewka 10 zł zostanie przekazane na potrzeby podopiecznych fundacji „Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową”. Stoisko będzie czynne codziennie od 9:00 do 21:00.

W niedzielę 4 grudnia odbędzie się kolejna edycja Moto Mikołajów. Już po raz ósmy pasjonatki i pasjonaci motoryzacji wręczą podopiecznym domów dziecka prezenty, o które maluchy prosiły w swoich listach do świętego Mikołaja. Od 10:30 na parkingu Tarczyński Areny Wrocław zbierze się nawet kilka setek motocyklistów i motocyklistek oraz kilkanaście zabytkowych samochodów – w tym roku w akcji organizowanej przez Fundację Moto Dolls bierze bowiem udział również Klasyczna Strefa Wrocław. W samo południe spod stadionu wyruszy parada wszystkich pojazdów i uda się na Plac Wolności. Na miejscu, od około 13:00, Moto Mikołaje (każdy z uczestników powinien mieć choćby element charakterystycznego mikołajkowego stroju, a posiadacze najciekawszych przebrań otrzymają prezent od organizatorów) podarują prezenty prawie dwóm setkom podopiecznych dolnośląskich domów dziecka. Każdy motocyklista lub posiadacz zabytkowego samochodu może wziąć udział w akcji – wystarczy przyjechać na parking Tarczyński Areny 4 grudnia o 10:30 i posiadać element stroju świętego Mikołaja. Więcej informacji w wydarzeniu „Moto Mikołaje 2022” w mediach społecznościowych.

Dwa dni później, w kalendarzowe mikołajki 6 grudnia, atrakcje dla najmłodszych (i nie tylko) pojawią się na Lodowisku Tarczyński Arena. Od godziny 15:00 do 18:00 zaplanowano bowiem Mikołajki z Eską. Na miejscu pojawi się nie tylko ekipa Radia Eska, ale i instruktorzy ze szkoły Wrocław Rolkuje, którzy przeprowadzą bezpłatne lekcje jazdy na łyżwach. Co pewien czas na zadaszonym lodowym torze o długości 150 metrów pojawi się także sam święty Mikołaj, rozdający małe upominki i słodkie przekąski.

Czwartek 8 grudnia będzie okazją dla uczniów wrocławskich szkół podstawowych, by poznać fakty dotyczące państw posiadających swoje konsulaty (generalne i honorowe) we Wrocławiu. Na Tarczyński Arenie odbędzie się bowiem Dzień Paszportu. Każdy uczestnik otrzyma przy wejściu paszport, z którym „podróżuje” po stoiskach poszczególnych krajów, gdzie otrzyma szansę zapoznania się z ciekawymi informacjami, czasami spróbować lokalnych specjałów, wziąć udział w zabawach i konkursach przygotowanych przez Konsulaty wspólnie z wolontariuszami z wrocławskich szkół ponadpodstawowych. Wizyta na stoisku kończy się podbiciem pieczątki w paszporcie. Równolegle na scenie głównej odbywają się prezentacje wszystkich krajów, występy artystyczne i konkursy z atrakcyjnymi nagrodami. Swoje stanowiska wystawią aż 23 konsulaty i kilka instytucji partnerskich. W trakcie poprzedniej edycji Dnia Paszportu stadion odwiedziły ponad 2000 uczestników! Podczas tegorocznego wydarzenia organizatorzy w szczególny sposób chcą uhonorować pogrążoną w wojnie Ukrainę. Na ukraińskim stoisku będzie można m.in. skosztować dań lokalnej kuchni i wziąć udział w wyplataniu siatki maskującej, która zostanie przekazana na front oraz przekazać życzenia lub słowa wsparcia dla Ukraińców. Całe wydarzenie zaplanowano od godziny 11:00 do 14:00.

9 grudnia – w piątkowy wieczór – na stadionie pojawi się Żabson. Raper będzie specjalnym gościem SO HARD 5th BIRTHDAY, które odbędą się w Strefie VIP Tarczyński Areny Wrocław. Podczas imprezy Żabson wykona utwory w formie soundsystemu i DJ setów. Poza gwiazdą wieczoru, w wydarzeniu wezmą udział także Mattz Fresh, Chromatic, Igor M i Borucci, którzy zagrają swoje sety. Więcej informacji znajduje się w wydarzeniu SO HARD 5th BIRTHDAY ft. Żabson | Wrocław 9.12 w mediach społecznościowych.

Aż do 16 grudnia w dni powszednie prowadzone są Warsztaty zdobienia bombek choinkowych na Tarczyński Arenie Wrocław. Uczniowie szkół podstawowych poznają między innymi historię bombek i związane z nimi ciekawostki, po czym sami dekorują świąteczne ozdoby. Na koniec każdego z trwających około godziny warsztatów, uczestnicy zabierają do domu dwie własnoręcznie ozdobione bombki – szklaną i drewnianą. Więcej informacji na temat zapisów znajduje się na stronie www.tarczynskiarenawroclaw.pl.

W ostatni wieczór tego roku na Tarczyński Arenie odbędą się aż dwie imprezy sylwestrowe – dla dorosłych i dla dzieci! Dla pełnoletnich gości przeznaczony jest Sylwester na Stadionie. Bal rozpocznie się o 20:00, oczywiście 31 grudnia. W Strefie VIP przewidziano imprezę aż na 950 osób! W ofercie sylwestrowego balu są między innymi: ciepłe i zimne posiłki oraz napoje, muzyka taneczna wykonywana na żywo przez zespół Celebrate oraz odtwarzana przez DJa Gambita, toast o północy i zabawa do rana. Więcej informacji znajduje się na stronie www.sylwesternastadionie.wroc.pl oraz w mediach społecznościowych.

Dzieci w wieku od 6 do 12 lat będą mogły 31 grudnia wziąć udział w Sylwestrze w stylu glow party. Atrakcje dla najmłodszych przewidziano od 19:00 w sobotę do 12:00 w niedzielę. W programie poza glow party (dyskoteką z fosforyzującymi elementami i gadżetami) przewidziano między innymi karaoke, detektywistyczną grę zagadkową, warsztaty kulinarne, przekąski i gry planszowe. Zgłoszenia odbywają się drogą e-mailową pod adresem: happy.caro.kids@gmial.com. Więcej szczegółów na profilu HAPPY CARO KIDS w mediach społecznościowych.

Co najmniej do końca lutego codziennie od 9:00 do 22:00 (z przerwami na czyszczenie lodu) czynne jest Lodowisko Tarczyński Arena. Zadaszony lodowy tor o długości 150 metrów znajduje się na 2 piętrze parkingu wielopoziomowego. Na miejscu można wypożyczyć łyżwy, a cennik i informacje szczegółowe znajdują się na stronie  www.tarczynskiarenawroclaw.pl.

fot. Tomasz Hołod, wroclaw.pl