fbpx

Gratka dla fanów Fify i piłkarskiej Ekstraklasy

14 listopada rusza druga odsłona „Ekstraklasa Games 2020” – największego turnieju w grę Fifa 20 w Polsce. Każdy ma szansę reprezentować Śląsk w tych rozgrywkach.

Do udziału w turnieju zapraszamy każdego gracza, który chce sprawdzić swoje umiejętności w popularnym symulatorze piłki nożnej. Rozgrywki są przeznaczone zarówno dla amatorów, jak i profesjonalistów, którzy walczyć będą o triumf w wielkim finale rozegranym w maju 2020.

Ekstraklasa Games należy do ekskluzywnego grona turniejów na licencji FIFA 20 Official League Qualifier. Oznacza to, że rywalizacja toczy się także o punkty do rankingu FIFA 20 Global Series i możliwość walki o awans na Mistrzostwa Świata FIFA eWorld Cup. Dodatkowym smaczkiem jest to, że w tym roku wydawca gry – EA Sports – przyznał polskim rozgrywkom większą liczbę punktów rankingowych, niż w poprzedniej edycji, co świadczy o rosnącej sile i prestiżu “Ekstraklasa Games”.

– Od ubiegłego roku należymy do ekskluzywnego grona lig, które uruchomiły profesjonalne rozgrywki esportowe. Patrząc na wyniki poprzedniej edycji Ekstraklasa Games widzimy duży entuzjazm uczestników oraz możliwość rozwoju tego projektu. Jesteśmy przekonani, że druga edycja dorówna pierwszej poziomem rywalizacji i dostarczy jeszcze więcej emocji, ze względu na przejście z systemu rozgrywek ligowego na turniejowy  – mówi Marcin Mikucki, dyrektor Departamentu Komunikacji, Marketingu i Sprzedaży Ekstraklasy S.A.

Rozgrywki będą podzielone najpierw na rundę zimową i wiosenną, które rozpoczną się od kwalifikacji online na obu konsolach, oddzielnie dla każdego klubu Ekstraklasy. Zwycięzcy z tego etapu będą następnie reprezentować swój zespół.

Podczas finałów każdej z rund drużyny Ekstraklasy wystawiają jednego gracza na konsoli Sony PlayStation 4 oraz jednego na konsoli Xbox One. Za miejsca zajęte podczas finałów Rundy Zimowej i Rundy Wiosennej, kluby premiowane są odpowiednią ilością punktów do klasyfikacji generalnej.

Najlepsze 8 klubów na obu konsolach awansuje do Rundy Finałowej, która będzie transmitowana na kanale Polsat Games. Wzorem międzynarodowych rozgrywek w innych ligach, sezon zwieńczy Wielki Finał, w którym naprzeciw siebie stanie najlepszy gracz w Polsce na PS4 oraz najlepszy gracz na konsoli Xbox One.

Do rozpoczęcia turnieju zostało już tylko 8 dni, więc czym prędzej łap za kontroler i trenuj. Może to właśnie Ty będziesz reprezentował barwy Śląska Wrocław w Rundzie Finałowej!

Autor: Jan Świdziński