fbpx

Golla zostaje w Śląsku! Kontrakt do 2023 roku!

Wojciech Golla podpisał nowy kontrakt ze Śląskiem. Zawodnikiem wrocławskiego klubu będzie do czerwca 2023 roku.

28-letni obrońca trafił do Śląska przed sezonem 2018/2019 z holenderskiego NEC Nijmegen. Z miejsca stał się podstawowym zawodnikiem WKS-u. W zielono-biało-czerwonych barwach rozegrał w tym czasie 57 spotkań (na 61 możliwych), w których zdobył dwie bramki. Pełni także funkcję wicekapitana wrocławskiej drużyny, a w niektórych spotkaniach wyprowadzał drużynę na boisko z opaską kapitańską.

– Cieszę się, że negocjacje, rozpoczęte jesienią ubiegłego roku, dzisiaj znalazły szczęśliwy finał. Przedłużenie kontraktu z Wojtkiem było naszym priorytetem na zimowe okienko transferowe. To kluczowy zawodnik Śląska zarówno jeśli chodzi o blok defensywny, jak i wpływ na cały zespół jako jeden z jego liderów. Doświadczenie i umiejętności Wojtka pomogą nam w najbliższych latach w realizowaniu celów sportowych, a on sam będzie wzorem dla młodych piłkarzy z Akademii – mówi Dariusz Sztylka, dyrektor sportowy WKS-u.

– Jestem bardzo zadowolony z dotychczasowego pobytu w Śląsku. Zwłaszcza ten sezon pokazuje, że dobrze zrobiłem, wybierając 1,5 roku temu ofertę z Wrocławia. Postanowiłem więc jeszcze mocniej zaangażować się w projekt sygnowany przez trenera Lavičkę i dyrektora Sztylkę, przedłużając umowę na kolejne trzy lata. Mam duże aspiracje i wierzę, że dalszy pobyt w Śląsku pozwoli mi je spełnić – podkreśla Wojciech Golla.

Dotychczasowa umowa zawodnika ze Śląskiem wygasała w czerwcu 2020 roku.