2024-09-20

Gerstenstein i Guercio z debiutem w reprezentacji

Reprezentacja Polski do lat 20 rozpoczęła zmagania w Turnieju Ośmiu Narodów porażką z Portugalią 1:2. Łukasz Gerstenstein i Tommaso Guercio rozpoczęli mecz na ławce rezerwowych, ale później obaj pojawili się na boisku i zaliczyli debiut w tej drużynie.

Polski zespół dotarł do Faro, gdzie odbywał się mecz, z dużym opóźnieniem z powodu odwołanego lotu. Zawodnicy Śląska Wrocław zaczęli spotkanie jako rezerwowi. Od pierwszych minut przeważali Portugalczycy i w 23. minucie wyszli na prowadzenie.

Po przerwie na boisku pojawił się Łukasz Gerstenstein. Był to jego debiut w kadrze do lat 20. Dwie minuty po rozpoczęciu drugiej części meczu gospodarze podwyższyli prowadzenie, ale niedługo potem Polacy odpowiedzieli – Patryk Gogół wykorzystał pewnie jedenastkę. Ostatni kwadrans reprezentacja naszego kraju grała w dziesiątkę.

Na siedem minut przed końcem Tommaso Guercio zmienił Jordana Majchrzaka. Dla tego piłkarza Śląska również był to pierwszy mecz na tym szczeblu reprezentacyjnym. Co ciekawe, wystąpił jako najbardziej wysunięty gracz drużyny.

źródło: slaskwroclaw.pl