fbpx

Wrocławskisport.pl

Wyniki, newsy, aktualności, relacje. Sport Wrocław, WrocławskiSport

Francis Gusts: Betard Sparta to najlepszy klub na świecie

W 2021 roku Francis Gusts był gościem w drużynie Betard Sparty Wrocław. W nowym sezonie będzie już pełnoprawnym członkiem zespołu. Jak aktualnemu indywidualnemu mistrzowi Europy juniorów podoba się w ekipie mistrzów Polski, jak ocenia swoje szanse na występy w PGE Ekstralidze, jak przygotowuje się do nowego sezonu i komu najwięcej zawdzięcza – m.in. o tym przeczytacie w poniższym wywiadzie.

Dlaczego zdecydowałeś się na przyjście do Betard Sparty Wrocław, a nie innego polskiego klubu?

To bardzo proste – Betard Sparta jest najlepszym klubem na świecie i tutaj dostałem też najlepszą ofertę. Nie mogę powiedzieć, że miałem przesadnie dużo propozycji, ale chciały mnie kluby z każdego poziomu rozgrywek w Polsce – z Ekstraligi, I ligi oraz II ligi.

W poprzednim sezonie byłeś w Betard Sparcie jako gość i dzięki temu miałeś możliwość trenować na Stadionie Olimpijskim, podpatrywać najlepszych żużlowców świata, słuchać ich rad. Jak ważne to było dla Ciebie?

To było coś niesamowitego. Nigdy wcześniej nie miałem okazji, żeby nauczyć się tak wiele od tak znakomitych zawodników. To ważne doświadczenie, zwłaszcza że ciągle jestem juniorem i muszę się rozwijać. Wiele wskazówek, jakie uzyskałem we Wrocławiu, bardzo mi pomogło już teraz.

Czujesz się lepszym zawodnikiem niż rok temu?

Naprawdę nie wiem, nie mnie to oceniać. Myślę, że trzeba o to spytać trenera. Ja jednak na pewno czuję się na motocyklu bardziej komfortowo i mam więcej doświadczenia niż to było rok temu.

Co czułeś, kiedy oglądałeś z trybun Stadionu Olimpijskiego finałowe spotkanie PGE Ekstraligi z Motorem Lublin?

To było nie do opisania. Stadion był pełny kibiców, którzy cały mecz oglądali na stojąco, śpiewali i dopingowali chłopaków z Betard Sparty. Miałem ciarki na rękach.

Cały wywiad znajdą Państwo TUTAJ