fbpx

Finał Mistrzostw Polski Juniorek czas start

Od wtorku do soboty w Dębicy najlepsze 8 zespołów juniorek z całego kraju będzie rywalizowało o mistrzostwo Polski. Wśród nich znajduje się #VolleyWrocław, który powrócił do tego zestawienia po trzech sezonach nieobecności. Ostatnim razem, gdy Volejki grały w turnieju finałowym, zakończyły go jako wicemistrzynie kraju.

Prawdziwy rozgrywkowy maraton rozpoczął się dla juniorek #VolleyWrocław w ubiegłym tygodniu. Wtedy to najstarsze siatkarki z młodzieżowych grup naszego klubu walczyły w Kętach o awans do 2. Ligi Kobiet. Volejkom niestety nie udało się uzyskać promocji do tych rozgrywek, ale wciąż mają jeszcze o co grać w tym sezonie. Najważniejszy start, czyli finały Mistrzostw Polski, dopiero przed nimi.

Przypomnijmy drogę naszych zawodniczek do turnieju finałowego, który odbędzie się w Dębicy od wtorku 26 kwietnia do soboty 30 kwietnia.

Wrocławski ćwierćfinał

Jako Mistrzynie Dolnego Śląska juniorki #VolleyWrocław organizowały pierwszy turniej rywalizacji centralnej, czyli ćwierćfinał mistrzostw Polski. Zakończyły go na drugim miejscu, zwyciężając trzy z czterech meczów. Po tych zawodach trener zespołu, Rafał Błaszczyk, podkreślał, że ¼ finału MP była w wykonaniu Volejek dobrym turniejem: – Graliśmy bardzo poprawnie, w sposób zdecydowany pilnując podstaw, takich jak zagrywka czy przyjęcie. To pozwalało nam na dobrą, stabilną grę. Cały skład, czyli piętnaście zawodniczek, pojawiło się na boisku w różnych momentach, z czego też jestem zadowolony. Każda z siatkarek miała okazję zaznaczyć swoją obecność, zdobyć punkty i przeżyć stres meczowy. Nie da się ukryć, że w kolejnym etapie rywalizacji może się to bardzo przydać.

Kolejny etap Mistrzostw Polski przyszło grać juniorkom #VolleyWrocław w Kaliszu.

Kaliski dreszczowiec

W półfinale w Wielkopolsce nie brakowało emocji w meczach naszych siatkarek, choć Volejki rozpoczęły turniej od przegranej z gospodyniami zawodów, siatkarkami MKS SMS Kalisz, które bronią tytułu Mistrzyń Polski.

Kolejne dwa mecze padły już łupem #VolleyWrocław, ale było w nich wszystko, za co kochamy siatkówkę: zwroty akcji, długie, intensywne starcia i gra na przewagi. Nasze zawodniczki ponownie uzyskały promocję do następnego etapu zmagań z drugiej lokaty. Dumy ze swoich juniorek nie krył trener Błaszczyk: – W półfinałowym turnieju w Kaliszu z każdym kolejnym spotkaniem przybywało emocji. Były zacięte końcówki, a co jako trenera cieszy mnie najbardziej, to fakt, że moje zawodniczki przetrzymywały te końcówki i wyszły zwycięsko z konfrontacji w sobotę i niedzielę. Gratuluję dziewczynom awansu, bo zostawiły na parkiecie mnóstwo energii i całe swoje serce.

Powrót do „ósemki”

Juniorki #VolleyWrocław powróciły do zestawu najlepszych ośmiu ekip w Polsce po trzech sezonach przerwy. W 2018 roku w tej kategorii wiekowej siatkarki naszego klubu zostały wicemistrzyniami kraju. Czy młodszym koleżankom wrocławskich „sreberek” uda się nawiązać do tego sukcesu? Szans możemy z pewnością upatrywać w fakcie, że w obecnym składzie juniorskim #VolleyWrocław są zawodniczki, które wiedzą, jak smakuje sukces w Mistrzostwach Polski i doświadczyły już gry w meczach o stawkę. W 2019 roku nasze młodziczki zwyciężyły w krajowych rozgrywkach, a złote medale odebrały wtedy tegoroczne finalistki MP juniorek: Aleksandra Gołębiowska (MVP turnieju finałowego MP młodziczek), Ewa Kobiela, Joanna Chorąża i Zuzanna Szpak.

Turnieju finałowego Mistrzostw Polski Juniorek nie mogą się doczekać także pozostałe juniorki #VolleyWrocław, w tym przyjmująca drużyny, Julia Pańko: – Od wtorku czeka nas solidne granie. Nie ma za wiele czasu na oddech, bo wcześniej grałyśmy w Kętach o awans do 2. Ligi Kobiet. Myślę jednak, że teraz czekają nas piękne chwile i jeszcze wiele radości, bo w końcu pracujemy mocno właśnie po to, żeby grać w takich rozgrywkach, jak finały Mistrzostw Polski.

Ostatni turniej w tym sezonie nasze Volejki rozpoczną od rywalizacji w grupie B. Zmierzą się w niej z Wieżycą 2011 Stężyca, LTS Legionovią Legionowo i MKS Dąbrowa Górnicza.

Wszystkie zespoły z grupy B to mistrzynie wojewódzkich zmagań juniorek: Legionovia to Mistrz Mazowsza, z którym Volejki miały już okazję zagrać w ćwierćfinale MP. Wieżyca 2011 Stężyca to najlepsza ekipa województwa pomorskiego, a MKS Dąbrowa Górnicza triumfowała w rozgrywkach na Śląsku. #VolleyWrocław to oczywiście Mistrz Dolnego Śląska i jednocześnie jedyny reprezentant województwa w kategorii dziewcząt, który dotarł aż do finału Mistrzostw Polski.

Harmonogram turnieju finałowego przedstawia się następująco: