fbpx

FIFA 20 – Zagraj w turnieju Ekstraklasy

Ekstraklasa wstrzymała swoje rozgrywki, ale piłkarska rywalizacja może się dalej toczyć nie tylko na boiskach. Wspierając ideę ograniczania kontaktów i pozostania w domu, organizuje turniej e-sportowy pod hasłem Ekstraklasa #ZostanWDomu z FIFA20.

Kluczowe w powstrzymaniu epidemii jest unikanie wychodzenia z domu i taki też cel ma turniej organizowany przez Ekstraklasę. Udział w rywalizacji mogą wziąć wszyscy posiadający konsolę PlayStation lub Xbox, bez względu na wiek. Zachęcamy do startu zarówno kibiców klubów Ekstraklasy jak i tych, którzy grają w FIFA20 zagranicznymi klubami. Amatorów i profesjonalnych graczy. Każdy ma szansę zmierzyć się z piłkarzem jednego z ekstraklasowych klubów, którzy również wezmą udział w rywalizacji. 

Nasz turniej potrwa od piątku do niedzieli, w dniach 27-29 marca – start planowany jest każdego dnia o godzinie 18. Gramy systemem turniejowym – do jednego zwycięstwa w początkowych rundach, do dwóch zwycięstw od ćwierćfinałów. Przegrywający odpada z dalszej rywalizacji.  Każdy z trzech dni turniejowych to odrębna drabinka – wyłonimy więc sześciu zwycięzców na dwóch konsolach. Dla najlepszych przewidziano nagrody – oficjalne piłki PKO Bank Polski Ekstraklasy – adidas Uniforia oraz akcesoria gamingowe od Media Expert. 

Rejestracje do turnieju startują we wtorek 24 marca od godziny 10:00 i potrwają do piętnastu minut przed rozpoczęciem każdego z dni turniejowych. Zapisać można się na stronie EkstraklasaGames.org. Gramy w trybie FUT, a jednym z kluczowych warunków jest posiadanie składu złożonego w całości z piłkarzy Ekstraklasy. 

Polska liga jest jedną z pierwszych, które uzyskały od wydawcy gry – EA Sports – zgodę na organizację tego typu rozgrywek od momentu zawieszenia oficjalnych turniejów e-sportowych. Trwają także intensywne prace nad kolejnymi projektami angażującymi kluby oraz kibiców w wirtualne rozgrywki związane z Ekstraklasą. 

Turniej Ekstraklasa #ZostanWDomu z FIFA20, podobnie jak turnieje Ekstraklasa Games koordynowany jest przez ESL Gaming Polska. 

Nagrody: Turniej Xbox:

1. miejsce: KONTROLER XBOXONE MS PAD WIRELESS ELITE SERIES 2 + ADIDAS PIŁKA EKSTRAKLASA PRO 2020 OMB 

2. miejsce: KONTROLER XBOXONE S PAD WIRELESS BLUE

3. miejsce: XBOXONE PDP LICENCJONOWANA ŁADOWARKA SLIM DO PADÓW 

Turniej PS4:

1. miejsce: SŁUCHAWKI PS4 PLATINUM (BEZPRZEWODOWE) + ADIDAS PIŁKA EKSTRAKLASA PRO 2020 OMB

2. miejsce: KONTROLER PS4 SONY PAD DUALSHOCK NIEBIESKI

3. miejsce: PS4 ŁADOWARKA PDP ENERGIZER