Fatalne warunki w Zielonej Górze. Po 12. biegach wygrał Falubaz

To nie były najlepsze warunki do ścigania. W pierwszym meczu o brązowy medal PGE Ekstraligi w sezonie 2020 Falubaz Zielona Góra pokonał 37:32 Spartę Wrocław. Zawody zostały zakończone po 12. wyścigach.

W piątkowy wieczór byliśmy świadkami ekstremalnie trudnego pojedynku pomiędzy miejscowym Falubazem Zielona Góra a Spartą Wrocław. Ekstremalnie trudnego wyłącznie w związku z warunkami panującyi na torze, które z minuty na minutę (padał deszcz) tylko się pogarszały.

Tylko w drugim biegu oglądaliśmy dwa upadki, najpierw Krakowiaka i Curzytka, który trafił do szpitala, a w powtórzonym biegu bez wykluczonego Czugunowa, ponownie Curzytka – taki przebieg początku meczu już dawał pogląd na to, co może się dziać w dalszej części pojedynku.

Po czterech biegach gospodarze prowadzili ze Spartą 11:10, a w kolejnym wyściugu, na 5:1 pojechali wrocławianie, którzy objętli 3-punktowe prowadzenie, ale dobrych informacji byłoby na tyle. W biegu nr 7 ponownie upadek zaliczył Curzytek, a wskutek wykluczonego Polaka, zielonogórzanie pojechali na 5:1 i wyszli w meczu na 1-punktowe prowadzenie.

W biegu 10. ponownie oglądaliśmy upadek, tym razem lidera wrocławskiej Sparty Macieja Janowskiego, w którego wjechał jeszcze Protasiewicz. Na szczęście nic poważnego się nie stało, ale w biegu został wykluczony Janowski, a Falubaz ponownie pojechał na 5:1.

Po tylu upadkach gruchnęła informacja, że po 12. biegu mecz zostanie zakończony – tyle wg przepisów jest wymaganych wyścigów, aby wyniki były oficjalnie zakończone. Na domiar złego, w ostatnim biegu tego piątkowego starcia ponownie został wykluczony Curzytek, który przekroczył czas dwóch minut.

Ostatecznie wrocławianie polegli w Zielonej Górze 32:37 i w niedzielę, już na własnym torze, będą musieli odrobić straty. Warto zaznaczyć, że dziś najlepiej zawody rozegrał Daniel Bewley, który zgromadził na swoim koncie 12 oczek i 1 bonus.

Falubaz Zielona Góra – Sparta Wrocław 37:32

Sparta: Bewley 12+1, Fricke 10, Holder 4+1, Janowski 4, Czugunow 2+1, Curzytek 0

Falubaz: Tungate 8+2, Jepsen Jensen 8, Tonder 6+1, Vaculik 6, Dudek 5, Protasiewicz 4+1, Krakowiak 0, Kvech 0