fbpx

Europejskie eliminacje do mistrzostw świata mężczyzn w Lacrosse 2022

W tym roku kwiecień, pod względem sportowym, nie będzie kojarzony tylko z początkiem sezonu żużlowego. Stolica Dolnego Śląska stanie się światowym sercem lacrosse’a. To za sprawą Europejskich Eliminacji do Mistrzostw Świata Mężczyzn w Lacrosse – ELC 2022 World Lacrosse Qualifiers. Pierwotnie zawody miały być rozegrane w 2020 roku, jednak ze względu na panującą pandemię zostały przeniesione na tę wiosnę.

– To już za niespełna dwa tygodnie Wrocław stanie się światową stolicą Lacrosse’a, a turniej dostarczy wielu niezapomnianych emocji wszystkim fanom sportów amerykańskich. Liczymy na świetne widowisko sportowe. Przed nami 55 zaciętych meczów, w których zagra ponad pół tysiąca zawodników z całej Europy. Do uczestnictwa w imprezie zapraszamy też wszystkich kibiców, by razem z nami cieszyli się podczas tego święta lacrosse – mówi Maciej Krupniewski, organizator imprezy.

W kompleksie Stadionu Olimpijskiego i Pól Marsowych, gdzie na czterech boiskach będą rozgrywane zawody, zobaczymy zawodników z całej Europy, między innymi: Duńczyków, Włochów, Szwajcarów, Portugalczyków czy Chorwatów. Łącznie 22 reprezentacje przyjadą na Dolny Śląsk walczyć ze sobą o jak najwyższe miejsca. Wcześniej w eliminacjach miały wziąć udział 23 zespoły, jednak ze względu na konflikt zbrojny na Ukrainie, Światowa Federacja Lacrosse podjęła decyzję o wykluczeniu zawodników z Rosji z rozgrywek. Na boisku zobaczymy również drużynę biało-czerwonych, w której zagrają zawodnicy na co dzień reprezentujący barwy Kosynierów Wrocław.

– W kaskach, z kijem w ręku i orzełkiem na piersi damy z siebie wszystko na boisku. Plan jest prosty: grać na 100% to za mało, zagramy na 110%, a jak będzie trzeba to i więcej. Liczymy, że będą to dla nas bardzo udane zawody. Przede wszystkim gramy u siebie. Wrocław jest Miastem Spotkań, ale i polską stolicą lakrosa. Mamy okazję grać w wyjątkowo pięknym kompleksie Stadionu Olimpijskiego we Wrocławiu, a to naprawdę najlepsze miejsce na porządny lakros i taki reprezentacja Polski ma zamiar pokazać. Na pewno będzie nam lepiej jeśli pojawią się tłumnie nasi kibice. Doping z trybun już w niejednej sytuacji potrafił tchnąć drugie życie w zawodników i odwrócić wynik spotkania, dlatego serdecznie zapraszam, w imieniu Polskiej Reprezentacji Lacrosse , przyjdzie na zawody, gwarantuję, że nie pożałujecie – mówi jeden z zawodników Mikołaj Śmigiel.

Impreza, podczas której drużyny ze starego kontynentu będą mogły wywalczyć awans do Mistrzostw Świata Mężczyzn 2023 w amerykańskim San Diego zostaną rozegrane między 11 a 16 kwietnia 2022. Ten kwietniowy tydzień może być niezapomnianą przygodą nie tylko dla zawodników lacrosse, ale także dla kibiców. Mecze będą rozgrywane codziennie, pierwszy gwizdek usłyszymy o godz. 9:00, natomiast ostatnie starcie każdego dnia będzie zaczynać się o 17:20 i kończyć około godz. 19:00. Bilety można kupić na miejscu, przed wejściem na teren imprezy. Do wyboru są karnety na całe
zawody lub bilety na każdy dzień osobno.

O autorze