fbpx

Eurobud JKS Jarosław-KPR Kobierzyce: ważne zwycięstwo KPR

W 7. kolejce PGNiG Superligi Kobiet drużyna KPR Kobierzyce wygrała na wyjeździe z Eurobud JKS Jarosław 31:28.

Spotkanie w Jarosławiu kończyło pierwszą rundę sezonu 2019/2020 PGNiG Superligi Kobiet. Obie drużyny dzielił raptem jeden punkt, a zwycięstwo w tym meczu dawało jednemu z zespołów trzecią pozycję w tabeli.

Od pierwszych minut spotkania było bardzo gorąco na parkiecie. Obie drużyny skoncentrowały się na swojej grze i przez większą część pierwszej połowy mieliśmy grę punkt za punkt. Dopiero w ostatnich dwóch minutach dzięki bramkom Żukowskiej i Balsam drużyna z Jarosławia wyszła na dwubramkowe prowadzenie do przerwy (15:13).

Na drugą połowę piłkarki KPR Kobierzyce wybiegły jeszcze bardziej zmotywowane, aby przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Pierwsze pięć minut drugiej części to skuteczna gra KPR, który najpierw odrobił straty, a następnie wyszedł na prowadzenie w tym spotkaniu. Po zdobyciu szybkiej przewagi, piłkarki z Kobierzyc nie pozwalały na zbyt wiele gospodyniom tego meczu. Stabilna trzypunktowa przewaga, utrzymywana przez większą część drugiej połowy dała zwycięstwo KPR Kobierzyce 31:28.

Kluczem do wygranej była dobra gra w obronie i duża liczba kontrataków, które były skutkiem wielu błędów w grze JKS Jarosław. Kobierzyczanki pokazały zdecydowanie większe doświadczenie i pewność w grze, czego na pewno brakowało piłkarkom beniaminka PGNiG Superligi Kobiet Eurobud JKS Jarosław. Dzięki wygranej kobierzyczanki awansowoały na trzecie miejsce w ligowej tabeli.

W dobrych nastrojach do Kobierzyc będzie wracał również drugi zespół KPR, który w wyjazdowym meczu pokonał po rzutach karnych GMTS Sparta – Iwanicki Gubin 22:22 (k. 3-5).

Eurobud JKS Jarosław – KPR Kobierzyce 28:31 (15:13, 13:18)

Eurobud: Turkalo 7, Żukowska 7, Balsam 4, Kozimur 3, Bancilon 2, Amanda Szymborska 2, A. Szymborska 1, Pietras 1, Strózik 1.
KPR: Despedovska 12,Wiertelak 5,Jakubowska 3, Koprowska 3,Kucharska 3, Janas 2, Tomczyk 2, Michalak 1.