fbpx

Energa Basket Liga. PGE Spójnia Stargard-WKS Śląsk Wrocław: sylwetka rywala

W 6. kolejce Energa Basket Lidze WKS Śląsk Wrocław zmierzy się w wyjazdowym meczu z PGE Spójnią Stargard. Oba zespoły sąsiadują w tabeli, dlatego przyjrzyjmy się bliżej gospodarzom tego pojedynku.

Początek sezonu

W pierwszych pięciu kolejkach EBL drużyna ze Stargardu zdobyła tylko siedem punktów, notując średnio 77,6 oczek na mecz. Spójnia na starcie sezonu grała z topowymi zespołami w lidze (Asseco, Anwil, Trefl) i wszystkie trzy mecze przegrała. W pozostałych dwóch kolejkach PGE Spójnia rywalizowała z GTK Gliwice i Polpharmą, notując w tych meczach dwa zwycięstwa. Dotychczas najwięcej minut na parkiecie spędził Kacper Młynarski (161:51), a najwięcej punktów rzucił Raymond Cowels III (87 pkt).

Transfery zza oceanu

W ostatnim czasie PGE Spójnię zasiliło dwóch zawodników z amerykańskim paszportem. Pierwszy z nich to Darnell Jackson (34 lata, 206 cm), który ma już za sobą występy na parkietach w Polsce. W sezonie 2016/2017 występował w HydroTrucku Radom (Rosa Radom). Jackson w swojej karierze występował również w NBA, notując w sumie 143 mecze dla Cleveland Cavaliers, Milwaukee Bucks i Sacramento Kings.

Drugim nowym zawodnikiem, który zawitał do Stargardu, jest Will Graves (31 lat, 198 cm). Nowy skrzydłowy Spójni ostatni sezon spędził w FC Porto, gdzie zdobywał średnio 13 punktów na mecz.

Oprócz transferów do klubu drużynę opuścił Justin Tuoyo. Były już podkoszowy Spójni nie spełnił pokładanych w nich oczekiwań i rozwiązał za porozumieniem stron swoją umowę.

Najlepiej punktujący zawodnicy

  • Raymond Cowels III – 5 spotkań, 87 punktów, średnia 17,4 pkt na mecz
  • Mateusz Kostrzewski – 5 spotkań, 61 punktów, średnia 12,2 pkt na mecz
  • Kacper Młynarski – 5 spotkań, 53 punkty, średnia 10,6 pkt na mecz

Sezon 2019/2020

  • PGE Spójnia Stargard – Asseco Arka Gdynia 65:76
  • Polpharma Starogard Gdański-PGE Spójnia Stargard 75:80
  • PGE Spójnia Stargard-Anwil Włocławek 82:95
  • Trefl Sopot-PGE Spójnia Stargard 68:64
  • GTK Gliwice-PGE Spójnia Stargard 93:97