fbpx

Energa Basket Liga Kobiet: Minimalna przegrana Ślęzy w Krakowie

W zaległym meczu 1. kolejki Energa Basket Ligi Kobiet Ślęza Wrocław przegrała w Krakowie z miejscową Wisłą 69:71.

Wrocławianki zwyciężając w dzisiejszym meczu, mogły zbliżyć się na jeden punkt do prowadzącej w tabeli EBL Arki Gdynia, jednak tak się nie stało.

Ślęza rozpoczęła mecz od przegranego rzutu sędziowskiego, ale już po chwili 2 punkty zdobyła Cierra Burdick i wrocławianki jako pierwsze wyszły na prowadzenie. Oba zespoły grały bardzo uważnie i żadna z drużyn nie odskoczyła drugiej, przez co pierwsza kwarta była bardzo wyrównana i zakończyła się zwycięstwem Wisły Kraków 15:14.

W drugiej partii przewaga gospodyń była bardziej widoczna i to one wygrały tę część meczu 22:14, a na przerwę schodziły z prowadzeniem 37:28. Nie był to najlepszy początek w wykonaniu Ślęzy Wrocław. Dla potwierdzenia tej tezy najwięcej punktów przez pierwsze 20 minut zdobyła Cierra Burdick i było to zaledwie osiem oczek.

W przerwie meczu musiało być gorąco w szatni Ślęzy Wrocław, bo na trzecią kwartę wyszła zupełnie inna drużyna. Ślęza zagrała mądrze i skutecznie, dzięki temu wygrała trzecią odsłonę 21:15, zbliżając się na trzy punkty do wiślaczek.

Emocje do końca

Mecz rozkręcał się z minuty na minutę, a prawdziwe emocje przyniosła ostatnia kwarta. Bez dwóch zdań oba zespoły dążyły do zwycięstwa. Ślęza nie dość, że zdołała odrobić straty, to wyszła na trzypunktowe prowadzenie. Niestety, radość z takiego wyniku nie trwała długo. Wisła zaczęła grać podobnie, jak we wcześniejszych kwartach i przechyliła szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Pomimo przegranej ostatniej kwarty, ostatecznie miejscowym udało się zwyciężyć w czwartkowym spotkaniu 71:69.

Ślęza nie zagrała złego meczu, ale to głównie dyspozycja drużyny w przegranych pierwszych dwóch kwartach zaważyła o porażce w Krakowie. W zespole ze stolicy Dolnego Śląska najlepiej zaprezentowała się Cierra Burdick, która zdobyła 18 punktów i zanotowała 14 zbiórek.

Wisła, dzięki tej wygranej awansowała na ósme miejsce w tabeli Energa Basket Ligi Kobiet, a Ślęza z dorobkiem 10 punktów pozostała na czwartej pozycji ze stratą dwóch oczek do liderującej Arki Gdynia.

Wisła Kraków – Ślęza Wrocław 71:69 (15:14, 22:14, 15:21, 19:20)

Ślęza: Burdick 18, Pocek 14, Jones 13, Jovanović 9, Glomazić 8, Owczarzak 4, Dobrowolska 3