fbpx

EBLK Ślęza Wrocław-Energa Toruń: Energa „bez energii”

W 5. kolejce Energa Basket Ligi Kobiet Ślęza Wrocław zdecydowanie pokonała w hali AWF Energę Toruń 83:40. Oprócz okresu lepszej gry w drugiej kwarcie torunianki nie były w stanie przeciwstawić się Ślęzie.

Wrocławianki były faworytkami spotkania, gdyż Energa przegrała swoje cztery dotychczasowe mecze, nie pokazując w nich koszykarskiej jakości. Od początku meczu Ślęza Wrocław grała skutecznie w ataku i co ważne, nie popełniała błędów w swojej grze, co przełożyło się na zwycięstwo w pierwszej kwarcie 15:11.

Na początku drugiej części pojedynku Energa Toruń zmieniła swoje oblicze i po kilku celnych rzutach nie dość, że odrobiła straty, to wyszła nawet na prowadzenie 27:19 w szóstej minucie drugiej kwarty. Drużyna Ślęzy była zaskoczona postawą torunianek i odpowiedziała w najlepszy możliwy sposób. Od tego momentu Energa zdołała trafić jeden rzut za dwa punkty, a wrocławianki wypunktowały rywalki i na przerwę schodziły z wynikiem 35:29. W miarę wyrównana pierwsza połowa spotkania mogła napawać optymizmem kibiców zgromadzonych w hali AWF.

Niestety dla torunianek pozostałe dwie kwarty niedzielnego spotkania to był prawdziwy popis gry Ślęzy. Wrocławianki pozwoliły zdobyć drużynie gości raptem dwa punkty w trzeciej kwarcie, a same rzuciły 22 oczka. Śmiało można napisać, że była to deklasacja!

Po tak słabej części drużyna Energi Toruń w ostatniej kwarcie poprawiła swoje osiągnięcie punktowe z trzeciej kwarty i zdobyła w niej 9. oczek. Ślęza również zagrała lepiej względem poprzedniej części meczu i wygrała ostatnią partię 26:9, gromiąc w całym spotkaniu drużynę Energi Toruń 83:40.

Warto dodać, że aż pięć zawodniczek Ślęzy Wrocław zdobyło ponad 10 punktów w tym meczu, a Cierra Burdick rzuciła 20 oczek. W drużynie z Torunia najlepiej zaprezentowała się Nina Dedić, która zdobyła 14 punktów.

Ślęza Wrocław po niedzielnym zwycięstwie zajmuje obecnie piąte miejsce w tabeli EBLK, mając na swoim koncie siedem punktów. Kolejnym rywalem wrocławianek będzie zespół PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wlkp. Spotkanie zostanie rozegrane 03.11 o godz. 18.00.

Ślęza Wrocław-Energa Toruń 83:40 (15:11, 20:18, 22:2, 26:9)

Ślęza: Burdick 20, Pocek 14, Jovanović 12, Dobrowolska 11, Glomazić 11, Jones 9, Owczarzak 6, Piędel 0, Klatt 0.
Energa: Dedić 14, Scekić 8, Grigoreva 7, Tłumak 6, Podkańska 5, Urbaniak 0, Dobrowolska 0.