fbpx

Dziś dolnośląskie derby w PGNiG Superlidze Kobiet!

Już w drugiej serii rozgrywek PGNiG Superligi Piłki Ręcznej Kobiet dojdzie do dolnośląskich derbów, w których naprzeciw siebie staną szczypiornistki KPR Gminy Kobierzyce oraz Metraco Zagłębia Lubin.

Miedziowe to wicemistrzynie Polski i zdobywczynie krajowego pucharu. Będzie to dla nich pierwsze ligowe spotkanie w obecnym sezonie, gdyż w ubiegły weekend walczyły w EHF Cup, gdzie pokonały Metalurg Skopje.

– Zagłębie to przeciwnik wyróżniający się kombinacyjną grą w obronie, która wybija z rytmu i zmusza do popełniania błędów. Ma bardzo szybkie skrzydła, które bez wątpienia są ich największym atutem. Mocny punkt stanowi również Patricia Matieli. To środkowa, która dużo widzi, dobrze rozprowadza piłkę, a w trudnych momentach potrafi wziąć na siebie odpowiedzialność – mówi Aleksandra Kucharska, rozgrywająca KPR.

Kobierzyczanki niezbyt udanie rozpoczęły sezon. Na inaugurację przegrały jedną bramką z Piotrcovią (21:22) i zajmują obecnie czwarte miejsce w tabeli.

– Myślę, że w sobotę musimy zagrać na większym luzie, niż przed tygodniem. Jesteśmy u siebie i ściany powinny nam pomagać, a nie sprawiać, że denerwujemy się jeszcze bardziej. Wiem, że stać nas na zwycięstwo z Zagłębiem, ale musimy wyjść na boisku dużo spokojniejsze. Liga nie będzie łatwa, bo każdego przeciwnika poznajemy od nowa – dodaje Kucharska.

Dotychczas, w najwyższej klasie rozgrywkowej sobotnie rywalki mierzyły się ze sobą ośmiokrotnie. Dwa razy zwycięsko z tych starć wychodziły trójkolorowe.

Faworytem są co prawda lubinianki, jednak nie zapominajmy, że derby rządzą się swoimi prawami i tak naprawdę o końcowym wyniku zadecyduje dyspozycja dnia. Emocji na pewno nie zabraknie!

Mecz dolnośląskich drużyn zostanie rozegrany w sobotę, 14 września o godzinie 17.00, w Hali Sportowo- Widowiskowej im. Adama Wójcika w Kobierzycach (ul. Dębowa 20). Zapraszamy!

Kinga Jakubowska z nagrodą

Warto nadmienić, iż pierwszą w dziejach polskiej piłki ręcznej Zawodniczką Serii (pierwszej) zawodowej PGNiG Superligi Piłki Ręcznej Kobiet wybrana została w ogólnopolskim głosowaniu internetowym zawodniczka KPR Gminy Kobierzyce Kinga Jakubowska.

20-letnia, leworęczna skrzydłowa KPR Gminy Kobierzyce nominowana została do wyróżnienia przez redakcję TVP Sport.

fot. KPR Kobierzyce