fbpx

Dziś decydujące starcie Gwardii Wrocław

Gwardia Wrocław

Po czwartkowej przegranej Gwardziści szybko musieli wyciągnąć wnioski i przygotować się do decydującej bitwy z Norwidem Częstochowa, która rozpocznie się już dziś, 7 maja o godzinie 20:30. To starcie zadecyduje o wejściu do finału Tauron I ligi.

Sponsor Bukmacher SuperBet Polska

Czwartkowy mecz w Hali Orbita przyniósł wiele emocji, zespoły grały cios za cios, tocząc przedłużone akcje. Gwardziści czternaście razy punktowali blokiem – zatrzymując raz po raz Mateusza Borkowskiego czy Damiana Koguta, a najlepszym blokującym w tym meczu był Paweł Gryc. Natomiast rywale zatrzymali akcje miejscowych tylko osiem razy. Najlepszym zawodnikiem wśród Gwardzistów był wspomniany już Paweł Gryc, który do sześciu punktowych bloków dołożył dziewiętnaście ataków oraz asa serwisowego. Natomiast ciężar gry po stronie rywali brał na swoje barki Damian Kogut, który zdobył piętnaście punktów atakiem oraz trzy blokiem.

Po czwartkowej porażce stan półfinałowej rywalizacji to 1:1, a decydujący mecz rozegrany zostanie pod Jasną Górą.

Za Gwardzistami analiza i wyciągnięcie wniosków, a przed nimi ciężka bitwa. 

Musimy skupić się na taktyce i na tym, by ją dobrze zrealizować i w Częstochowie nie dać się niczym zaskoczyć i by jakość wykonania tych elementów była zdecydowanie lepsza – mówi Mariusz Schamlewski. 

Pierwszy gwizdek meczu już o 20:30, a zmagania będzie można śledzić w Polsacie Sport. 

Źródło: gwardiawroclaw.pl