Dziś debiut Jacka Magiery

Przed nami 23. kolejka PKO Ekstraklasy, w której Śląsk Wrocław zmierzy się na wyjeździe z Jagiellonią Białystok. Będzie to jednocześnie debiut na ławce trenerskiej WKS-u Jacka Magiery.

W Wielkanocny Poniedziałek przyjdzie nam oglądać rywalizację 7. Śląska z 12. Jagiellonią Białystok, która w ostatniej serii gier przerwała passę trzech porażek z rzędu, odnosząc triumf w starciu z Lechem Poznań.

Z kolei wrocławianie po trzech meczach bez zwycięstwa – porażka 0:1 z Legią, remis 1:1 z Cracovią i remis 0:0 z Wisłą Płock, zdecydowali się wprowadzić roszady na ławce trenerskiej, zastępując dotychczasowego szkoleniowca Vitezslava Lavićkę Jackiem Magierą i mają ogromną chrapkę na to, aby jego debiut wypadł olśniewająco.

– Cele na mecz z Jagiellonią są jasne – walka o zwycięstwo. Chcemy zagrać dobre spotkanie, by w naszej grze była powtarzalność, by to, co ćwiczymy na treningach przenieść na mecze o stawkę, bo to jest najważniejsze. Będziemy korygować, dokładać nowe rzeczy, ale już teraz chcemy zagrać dobrze. Ważne dla nas jako sztabu jest to, by informacje i założenia przekazywane na odprawach taktycznych były próbowane i realizowane podczas meczów – mówił na konferencji prasowej nowy szkoleniowiec wrocławian.

Trójkolorowi w przypadku zwycięstwa z Jagiellonią mogą wskoczyć w ligowej stawce na 5. pozycję w tabeli, zbliżając się do 4. Piasta na 1 punkt!

Początek starcia o godzinie 17.30. Transmisja na antenie Canal+ Sport.