fbpx

Duet z Gwardia Wrocław Academy w seniorach

Do seniorskiej drużyny KFC Gwardia dołączają przedstawiciele gwardyjskiej Akademii, środkowy Oskar Pieknik i przyjmujący Tytus Nowik. Drugi z wymienionych to reprezentant Polski w grupach młodzieżowych, ostatnio powołany do szerokiego składu w kadrze trenera Michała Bąkiewicza. Pieknik przeszedł za to błyskawiczną drogę od młodzika aż do zespołu seniorskiego!

Pieknik zaczynał swoją siatkarską drogę we Wrocławiu. Za to Nowik do Wrocławia przybył po okresie sportowego wychowania w SPS Lębork oraz Trefl Gdańsk. W poprzednim sezonie jeden i drugi grali dla grup młodzieżowych Gwardii Wrocław. Teraz dołączyli do teamu Gwardia Wrocław Academy, dodatkowo dostając szansę do trenera pierwszoligowców z dolnośląskiej stolicy, Krzysztofa Janczaka.

– Tak właśnie powinna wyglądać droga perspektywicznych siatkarzy z Gwardia Wrocław Academy. Potwierdzenie, że praca przynosi efekty i można spełniać marzenia o byciu w seniorskim zespole, z ciekawą wizją na przyszłość. A to może zaoferować KFC Gwardia. Tytus Nowik to wielokrotny medalista imprez mistrzowskich na różnych szczeblach rozgrywek młodzieżowych. Do tego reprezentant Polski, który potrafi wziąć na siebie ciężar grania. Teraz jest przekwalifikowany z atakującego na przyjmującego i dobrze dojrzewa do tej roli. W przypadku Oskara mówimy o ogromnych postępach w ostatnim czasie. W czerwcu zeszłego roku kończył wiek młodzika. A już w kolejnym sezonie, był kadetem i grał w drużynie juniorów. Staszek Szewczyk jako jego pierwszy trener, jeszcze w młodzikach, poświęcił mu sporo czasu, pomagając w stawianiu ważnych, siatkarskich korków. Ostatni sezon to już droga od kadeta do juniora w przypadku Pieknika. Cieszymy się, że Oskar nabiera coraz większej pewności na boisku – mówi koordynator GWR Academy, Tomasz Barański.

Nowik oraz inny Gwardzista, Kamil Szymendera, w ostatnim czasie byli na zgrupowaniu reprezentacji Polski juniorów młodszych w Zakopanem. Nowy przyjmujący KFC Gwardia od 20 czerwca powraca ponownie do pracy reprezentanta, na zgrupowaniu w Spale.

– Kiedy dowiedziałem się o możliwości szansy gry w seniorskim zespole KFC Gwardia, byłem zadowolony, ale chciałem poczekać na ostatecznie wieści. Porozmawiałem jednak z trenerem i dowiedziałem się, że faktycznie będę stanowił cześć drużyny pierwszoligowej. To był mocny kop do przodu, liczę, że rozwinę swoje umiejętności i wzmocnię psychikę. Takie rzeczy są potrzebne w seniorskim graniu – mówi Tytus Nowik.

– Przyznam, że byłem lekko zszokowany, ale jednocześnie czułem ogromną radość. Marzenia się spełniają! Siatkówkę trenuję dopiero od 2,5 roku. Na pewno mocno pracowałem, żeby robić kolejne postępy i dziękuję za to trenerom, z którymi pracowałem. Wyzwanie bycia w zespole seniorów to duża rzecz. Mam nadzieję, że będę miał też okazję do wspierania grup młodzieżowych Gwardia Wrocław Academy – dodaje Oskar Pieknik. 

Nowik i Pieknik to odpowiednio, dziesiąta i jedenasta z kart odkrytych podczas #gramyrazem na sezon 2020/21. W sztabie KFC Gwardia będą trener Krzysztof Janczak oraz asystent i statystyk, Stanisław Szewczyk. Do tego środkowi Arkadiusz Olczyk i Błażej Szymeczko, libero Adrian Mihułka oraz przyjmujący Krzysztof Gibek – również z przedłużonymi kontraktami. Z nowych twarzy we Wrocławiu na liście są: rozgrywający Mateusz Biernat oraz dwójka atakujących, Damian Wierzbicki i Mateusz Frąc. Do tego zaciąg z GWR Academy, czyli środkowy Oskar Pieknik oraz przyjmujący Tytus Nowik.