fbpx

Drugie ligowe zwycięstwo z rzędu KPR-u Kobierzyce

W 15. kolejce PGNiG Superligi Kobiet drużyna KPR Kobierzyce pokonała we własnej hali MKS Piotrcovię Piotrków Trybunalski 30:24. Gospodynie wygraną zapewniły sobie dzięki znakomitej grze w drugiej połowie, którą wygrały 19:12.

Kobierzyczanki przystępowały do dzisiejszego meczu po raz kolejny w roli faworyta, co nie może dziwić, gdyż piłkarki Piotrcovii cały czas walczą o spokojny byt w PGNiG Superlidze Kobiet.

Rywalizację w Kobierzycach od zdobycia bramki rozpoczęła najlepsza zawodniczka KPR, Kinga Jakubowska. Po chwili mieliśmy już prowadzenie 2:0, na które celnym rzutem odpowiedziała Sylwia Klonowska z MKS-u. Przez pierwsze 10 minut spotkania obie drużyny grały dość nerwowo lub dobrze spisywały się bramkarki obu drużyn, gdyż po tym okresie gry zespół gości prowadził 5:4. Piłkarki Piotrcovii kontynuowały swoją dobrą grę i przez całą pierwszą połowę utrzymywały jedno lub dwupunktowe prowadzenie. Ostatecznie po 30 minutach KPR Kobierzyce przegrywał z Piotrcovią Piotrków Trybunalski 11:12.

W pierwszej połowie najwięcej bramek rzuciła Kinga Jakubowska, która oddała w sumie dziesięć rzutów, ale tylko pięć z nich znalazło drogę do bramki strzeżonej przez Karolinę Sarnecką (Piotrcovia).

W drugą część meczu lepiej weszły piłkarki drużyny gości, które po dwóch bramkach Charzynskiej i Ciury prowadziły po trzech minutach gry 14:11. Gospodynie wyraźnie zaskoczone takim obrotem spraw zaczęły od tego momentu grać dużo lepiej. W 43. minucie najpierw dzięki bramce Pauliny Ilnickiej na tablicy wyników był remis, a po chwili piłkarki KPR-u wyszły na upragnione prowadzenie 18:17, a bramkę na swoim koncie zapisała Elżbieta Piotrowska. Kobierzyczanki wyraźnie wskoczyły na dobre obroty i kontynuowały swoją skuteczną grę, a dzięki m.in. dwóm bramkom Moniki Koprowskiej wyszły na prowadzenie 21:18. W tym okresie gry znakomicie dostępu do bramki KPR broniła Barbara Zima. Gospodynie dzisiejszego spotkania nie oddały już prowadzenia do końca rywalizacji i pewnie wygrały drugi mecz z rzędu. W hali im. Adama Wójcika pokonały Piotrcovię Piotrków Trybunalski 30:24.

Kobierzyczanki zagrały znakomicie w drugiej połowie, którą wygrały 19:12. Dzięki tej wygranej drużyna KPR Kobierzyce umocniła się na trzecim miejscu w tabeli PGNiG Superligi. W najbliższej kolejce spotkań KPR zmierzy się w derbach Dolnego Śląska z METRACO Zagłębiem Lubin. To spotkanie zostanie rozegrane 9 lutego o godz. 19.15 w hali im. Adama Wójcika w Kobierzycach.

KPR Kobierzyce-MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski 30:24 (11:12, 19:12)

KPR: Jakubowska 7, Wiertelak 5, Koprowska 4, Janas 4, Piotrowska 3, Walczak 3, Ilnicka 3, Wicik 1.

MKS: Sobecka 5, Charzyńska 4, Wasilewska 4, Oreszczuk 3, Ciura 2, Dorsz 2, Kłonowska 2, Joia 1, Szynkaruk 1.