fbpx

Powołania do kadry dla zawodników Śląska

Mamy dla naszych czytelników dwie, ciekawe informacje z obozu WKS-u (popołudniu zapraszamy także na weekendowy rozkład jazdy wydarzeń sportowych w naszym mieście‼️)

1. Dwóch zawodników piłkarskiego Śląska Wrocław Róbert Pich i Matúš Putnocký otrzymało powołania do szerokiej kadry reprezentacji Słowacji na najbliższe mecze eliminacji mistrzostw Europy. W tym czasie Słowacy zagrają w Trnavie z Chorwacją (6 września) oraz trzy dni później w Budapeszcie z Węgrami. Co ciekawe, selekcjonerem Słowacji jest dobrze znany polskim kibicom Pavel Hapal.

2. Według doniesień Przeglądu Sportowego Filip Marković wypadł na tyle dobrze w trakcie tygodniowych testów, że władze Śląska zdecydowały się, zakontraktować serbskiego pomocnika. Od oficjalnego transferu dzielą go wyłącznie testy medyczne. Piłkarz, który w ostatnim czasie grał we francuskim Lens, w stolicy Dolnego Śląska ma podpisać roczny kontrakt z opcją przedłużenia. Jako ciekawostkę możemy napisać, że Filip to starszy brat występującego ostatnio w Fulham, a swego czasu w Liverpoolu Lazara Markovicia.