fbpx

Dominacja Śląska II i Ślęzy w Pucharze Polski

Za nami ćwierćfinałowe spotkania w ramach Okręgowego Pucharu Polski! Mamy dla Was znakomite informacje, gdyż zarówno rezerwy Śląska Wrocław, jak i zespół Ślęzy przebrnęły przez tę fazę jak błyskawica i zameldowały się w półfinale rozgrywek!

Jako pierwsi na murawie zameldowali się dziś gracze Ślęzy, którzy rozgromili Orła Prusice, aplikując swoim przeciwnikom aż 7 bramek! Swoje strzelanie rozpoczęli tuż przed przerwą, a w drugich 45 minutach wręcz zdemolowali przeciwników, pięciokrotnie pokonując ich bramkarza. Do bramki gospodarzy trafiali kolejno Muszyński, Stępień, Gil, Guilherme, Pisarczuk, Guilherme, Pisarczuk!

Orzeł Prusice – Ślęza Wrocław 0:7

Bramki: Muszyński 41, Stępień 45, Gil 48, Guilherme 55, 86, Pisarczuk 84, 89

Także w 1/2 finału Okręgowego Pucharu Polski zameldowali się gracze rezerw Śląska Wrocław. Podopieczni Piotra Jawnego pokonali Błysk Kuźniczysko 4:1 i tym samym dali jasny sygnał reszcie stawki, że podobnie jak Ślęza, triumfu w tych rozgrywkach nie odpuszczą.

Wrocławianie prowadzenie zapewnili sobie już w 6. minucie po samobójczym trafieniu Zawady. Choć gospodarze odpowiedzieli 5 minut później po strzale Janika, to jednak “kropę nad i” postawili goście ze stolicy Dolnego Śląska. Najpierw piłkę w siatce umieścił Młynarczyk w 71. minucie, a następnie dwukrotnie futbolówkę obok bramkarza gospodarzy posłał Fediuk.

Błysk Kuźniczysko – WKS Śląsk II Wrocław 1:4

Bramki: Janik 11 – Zawada 6 (s), Młynarczyk 71, Fediuk 73,90

Półfinałowe pojedynki zaplanowano na 4 lipca, a finał odbędzie się cztery dni później.