fbpx

Dołączamy do akcji portalu PoBandzie – Upamiętnijmy Ryszarda Nieścieruka!

Ryszard Nieścieruk to bez wątpienia jeden z najważniejszych twórców niezapomnianego okresu w historii Sparty Wrocław. Szkoleniowiec zbudował we Wrocławiu niezwykle silną drużynę i poprowadził ją do trzech tytułów Drużynowych Mistrzostw Polski. Z okazji przypadającej niebawem 25. rocznicy jego śmierci, postanowiliśmy dołączyć do akcji portalu PoBandzie i także nakłonić Was do podpisania petycji, która pozwoli nam nazwać jego imieniem aleję przy Stadionie Olimpijskim, prowadzącą do bramy głównej obiektu żużlowego.

Jest jedną z tych postaci, które należy zaliczać do grona legend wielu klubów. Pracę przy żużlu rozpoczął w rodzinnym Gorzowie, gdzie zdobył 3 tytułu DMP, a następnie jawił się jako niezwykły trener w Grudziądzu oraz w Bydgoszczy, gdzie wywalczył aż 3 medale Drużynowych Mistrzostw Polski.

Ostatni okres przygody Ryszard Nieścieruk spędził we Wrocławiu. Nikomu nie trzeba przypominać, że był on architektem największych sukcesów w historii klubu z Dolnego Śląska.

Prowadzenie wrocławskiego zespołu rozpoczął od awansu do I Ligi. W roku 1992 bez większych problemów utrzymał drużynę na najwyższym szczeblu rozgrywkowym, a w kolejny, ’93 roku Sparta Polsat Wrocław zwyciężyła w rozgrywkach z sześcioma punktami przewagi nad Polonią Jutrzenką Bydgoszcz.

Kolejny rok, to kolejne zwycięstwo wrocławian. Kiedy wydawało się, że w 1995 roku powtórzy swoje ostatnie wyczyny, przyszedł dzień 14 lipca, w którym to trener Nieścieruk u boku Dariusza Śledzia wybrał się do czeskiej fabryki Jawy, gdzie zasłabł. Niestety… nie udało się go już uratować.

Wrocławscy zawodnicy wspięli się jednak na szczyt swoich możliwości i dedykując mu zwycięstwo w finale, wywalczyli kolejny tytuł DMP.

Dlatego też, przyłączamy się do akcji portalu PoBandzie, który to chce upamiętnić wielkiego trenera w inny sposób. Jednak, aby móc złożyć wniosek do Rady Miejskiej Wrocławia, potrzeba podpisów stu kibiców czarnego sportu ze Stolicy Dolnego Śląska.

PETYCJĘ DO PODPISU ZNAJDZIECIE TUTAJ