fbpx

Wrocławskisport.pl

Wyniki, newsy, aktualności, relacje. Sport Wrocław, WrocławskiSport

Do Kalisza po trzy punkty

Po udanej inauguracji we własnej hali, przyszedł czas na drugi wyjazd w sezonie. Pierwszy nie poszedł po myśli wrocławianek, więc teraz siatkarki będą chciały się zrehabilitować i wrócić do domu z kompletem punktów. Energa MKS Kalisz to rywal dobrze znany, ale niezwykle groźny podczas domowych spotkań.

Po siódmym miejscu w zeszłym sezonie, Energa MKS Kalisz przeprowadził sporo kadrowych zmian. Barwy zmieniło aż dziesięć siatkarek. Do zespołu doszło dziewięć nowych zawodniczek. Wśród nich doświadczona Ewelina Żurowska. Klub postawił także na siatkarki z zaplecza TAURON Ligi, które znają jednak ekstraklasowe realia. Na stanowisku pierwszego trenera pozostał Jacek Pasiński. Podczas okresu wakacyjnego drużyna wzięła udział w rozgrywkach czwórek na plaży. Tam wygrała dwa spotkania, dwa kolejne przegrała i pożegnała się z PreZero Grand Prix. W okresie przygotowawczym zespoły mierzyły się ze sobą dwukrotnie. W turnieju im. Tadeusza Ząbka wrocławianki wygrały z Energą MKS-em Kalisz. W Memoriale im. Agaty Mróz-Olszewskiej również to podopieczne trenera Dawida Murka triumfowały (3:0). W obu pojedynkach to Dolnoślązaczki były lepsze na parkiecie, jednak przeciwniczkom nie można odmówić walki. Jak wiadomo sparingi żądzą się swoimi prawami. W TAURON Lidze gra toczy się o punkty.

Do tej pory rozegrałyśmy 2 mecze sparingowe z zespołem z Kalisza i oba zakończyły się naszą wygrana. Mamy nadzieję, że w lidze będzie podobnie. Spodziewam się trudnego meczu, bo myślę, że przeciwnik nie pokazał jeszcze wszystkich swoich atutów. Jesteśmy podbudowane ostatnim spotkaniem i gotowe do walki o kolejne punkty – zapowiedziała środkowa #Volleywrocław, Magda Hawryła

Za siatkarkami #VolleyWrocław udana, domowa inauguracja z Grot Budowlanymi Łódź. Wynik 3:2 świadczy o zaciętości tego spotkania. Z dobrej strony pokazały się obie środkowe: Izabela Bałucka oraz Karolina Fedorek. Liderką w ataku (nagrodzoną później tytułem najlepszej zawodniczki meczu) była pani kapitan Natalia Murek. Zespół pokazał ciekawą siatkówkę, a co najważniejsze swój charakter. W tych trudniejszych momentach wrocławianki były dla siebie wsparciem i uzupełnieniem. Do zwycięstwa niósł ich doping kibiców zgromadzonych w Hali Orbita.

Mecz pomiędzy Energą MKS Kalisz, a #VolleyWrocław będzie do zobaczenia 11. października o godzinie 20:30. Transmisję przeprowadzili telewizja Polsat Sport.