Do Jarosławia po awans do ćwierćfinału

Siatkarki #VolleyWrocław udadzą się w daleką podróż do Jarosławia, żeby tam rozegrać mecz w ramach 1/8 finału TAURON Pucharu Polski Kobiet. Gospodynie w zeszłym roku sprawiły sporą niespodziankę. Zapewne i teraz będą chciały pokazać, że turniej finałowy nie był przypadkiem.

MKS SAN-Pajda Jarosław rywalizuje w I lidze. W tym sezonie z 18 punktami plasuje się na 9 miejscu w tabeli. Rywalki były rewelacją zeszłorocznego Pucharu Polski. W ćwierćfinale sprawiły ogromną niespodziankę, pokonując wicemistrzynie Polski. Grot Budowlani Łódź uległ jarosławiankom po pięciosetowej batalii. Podopieczne trenera Piotra Pajdy awansowały do finałowego turnieju w Nysie. Tam zagrały przeciw późniejszemu zdobywcy trofeum Grupie Azoty Chemikowi Police. W spotkaniu półfinałowym musiały uznać wyższość wyżej notowanego przeciwnika. 

#VolleyWrocław w ostatnich latach nie brał udziału w rozgrywkach Pucharu Polski, bowiem zajmował odległe miejsce w ligowej tabeli. W tym roku zmieniły się zasady awansu do tych rozgrywek i Dolnoślązaczki mają szansę na rywalizację i walkę o to trofeum. Losowanie 1/8 finału TAURON Pucharu Polski Kobiet odbyło się w ubiegły piątek w magazynie „#7Strefa”. Jeżeli wrocławskie siatkarki pokonają pierwszoligowego przeciwnika z Jarosławia – w ćwierćfinale rozgrywek spotkają się z wygranym w parze E.LECLERC MOYA Radomka Radom – Stal Mielec. 

Czytaj także: