fbpx

Do Bielska-Białej po podium

KFC Gwardia Wrocław ma przed sobą trudny wyjazd. Dolnośląska drużyna zmierzy się z BBTS-em Bielsko-Biała. Początek meczu już w czwartek o 17:30. Transmisja meczu na antenie Polsatu Sport.

Wrocławianie mają przed sobą dwa ostatnie wyjazdy w fazie zasadniczej KRISPOL 1. Ligi Mężczyzn. Na początek BBTS Bielsko-Biała, czyli wicelider rozgrywek.

W pierwszym meczu minimalnie lepsi okazali się bielszczanie. Wrocławscy siatkarze podkreślali przed meczem, że czują niedosyt po tamtym pojedynku, bo prowadzili oni w spotkaniu 2:1 i mieli przewagę 21:18 w czwartej odsłonie. Nie udało im się jednak dopiąć swego, a tie-breaku lepsi okazali się rywale.

Teraz KFC Gwardia próbuje się odegrać w meczu wyjazdowym. O to będzie bardzo trudno, bo BBTS to druga drużyna KRISPOL 1. Ligi, a w ostatnich kilkunastu tygodniach to najczęściej wygrywający zespół pierwszoligowy.

Zwycięstwo gospodarzy sprawi, że będą oni już bardzo blisko zapewnienia sobie miejsca na podium po fazie zasadniczej i w konsekwencji ewentualnego uniknięcia Stali Nysa aż do finałów. Jeśli wrocławianom uda się wywieźć zwycięstwo z Bielska-Białej, to oni będą mogli wejść do pierwszej trójki.

Kto wyjdzie z tej rywalizacji zwycięsko? Początek spotkania już w czwartek o 17:30 w Hali Pod Dębowcem. Transmisja meczu odbędzie się na antenie Polsatu Sport.