fbpx

Derby dla KFC Gwardii Wrocław

W 13. kolejce KRISPOL 1. Ligi Mężczyzn KFC Gwardia Wrocław pokonała na wyjeździe SPS Chrobrego Głogów 3:1. Gwiazdą spotkania był Marcel Gromadowski, który zdobył aż 24 punkty.

Wrocławianie jechali do Głogowa po zwycięstwo, które pozwoliłoby zamazać wstydliwą porażkę z KPS-em Siedlce 0:3. Chrobry w obecnym sezonie wygrał tylko trzy mecze, ale wszystkie zwycięstwa miały miejsce w Głogowie.

Od początku dzisiejszego spotkania nie brakowało emocji na parkiecie w hali SP nr 3. W pierwszym secie gra była wyrównana z delikatną przewagą KFC Gwardii, która prowadziła maksymalnie dwoma punktami. Niestety w końcówce to gospodarze przejęli inicjatywę i najpierw dogonili Gwardię, a w końcówce dzięki seryjnie zdobywanym punktom zakończyli seta wygraną 25:20.

KFC Gwardia Wrocław nie poddała się i w drugim secie wypunktowała swoich rywali. Początek drugiej odsłony był na korzyść gospodarzy, którzy nawet prowadzili 4:1, ale później do głosu doszli już Gwardziści, którzy dzięki skutecznej grze wygrali 25:19 i wyrównali stan pojedynku.

Jeszcze więcej emocji mieliśmy w trzecim secie, gdy obie drużyny dążyły do wygrania seta i zbliżenia się do wygrania meczu. Delikatną przewagę mieli gospodarze do stanu 18:16. Później zdobyli kolejne trzy punkty przy jednym dla Gwardii i na tablicy wyników było 21:17. Od tego momentu dość dobrze grający Chrobry pogubił się, a do głosu doszli siatkarze Gwardii, którzy po emocjonującej końcówce wygrali na przewagi 28:26.

Czwarty set przyniósł wiele negatywnych reakcji zarówno na trybunach, jak i na parkiecie. Gra była wyrównana do samego końca. Chrobry dążył do wyrównania stanu meczu, ale to KFC Gwardia Wrocław przechyliła szalę zwycięstwa na swoją korzyść i wygrała czwartą partię 25:22, a całe spotkanie 3:1.

Dla Gwardii jest to bardzo ważne zwycięstwo, które pozwoli utrzymać kontakt z górną częścią tabeli. Wrocławianie mają obecnie na swoim koncie 22 punkty i tracą tylko dwa do drugiej w tabeli LUK Politechniki Lublin. Kolejnym rywalem KFC Gwardii Wrocław będzie zespół MCKiS Jaworzno, a spotkanie zostanie rozegrane 15 grudnia o godzinie 18.00 we Wrocławiu.

SPS Chrobry Głogów-KFC Gwardia Wrocław 1:3 (25:20, 19:25, 26:28, 22:25)

SPS: Brzeziński 16, Szwed 12, Lesiuk 8, Węgrzyn 8, Bobrowski 7, Kucharski 6, Antosik 5, Piotrowski 5, Nowak, Jurkojć, Kobuziński, Januszewski, Kokociński.

Gwardia: Gromadowski 24, Lubaczewski 20, Olczyk 8, Gibek 8, Maćkowiak 7, Szymeczko 6, Nowosielski 1, Kołtowski, Wnuk, Cierniak, Sternik, Paszkowski, Kaźmierczak, Lewicki.