Demetrius Eaton nadal w roli koordynatora defensywy Panthers

– Stabilny rozwój nauczył nas, że nie warto zmieniać czegoś, co działa i sprawdza się od lat, dlatego z wielką przyjemnością możemy ogłosić, że na pozycji Koordynatora Defensywy w tym roku zobaczymy ponownie Demetriusa Eatona znanego wrocławskim kibicom lepiej jako Meechie – czytamy w komunikacie Panthers Wrocław.

Zeszłoroczna defensywa Panthers całkowicie zdominowała polską ligę, pozwalając przeciwnikom na zdobycie jedynie pięciu przyłożeń! Jest to punkt statystyczny – o tyle imponujący, że wrocławska ofensywa meldowała się w polu przeciwników miażdżące 44 razy!

– Moje metody trenerskie są nietradycyjne, dodające nuty zaskoczenia do każdej kolejnej zagrywki w naszym systemie gry. Staram się ułatwiać grę naszym chłopakom, eliminując niepotrzebne zamieszanie i dezorientacje, dzięki czemu w trakcie gry mogą osiągać swój pełen potencjał. W celu poznania całego planu gry, musimy znać oraz ufać każdemu z zawodników obok. Tegorocznym wyzwaniem jest właśnie wzajemne zaufanie w naszych rolach jako członkowie defensywy. Jak tylko osiągniemy ten stan, będziemy w stanie awansować na wyższy poziom gry i ostatecznie dominować – mówi trener Eaton, pozostający w roli Koordynatora Defensywy wrocławskich Panthers.